Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2020, 20:56

autor: Karol Laska

Cyberpunk 2077 - oficjalny komunikat o liczbie sprzedanych egzemplarzy

Pojawił się oficjalny raport bieżący, który zdradza, ile sztuk Cyberpunka 2077 zostało jak na razie sprzedanych (wliczając w to również pre-ordery).

W SKRÓCIE:
  1. firma CD Projekt SA sprzedała ponad 13 milionów sztuk Cyberpunka 2077;
  2. spółka nie liczyła tych kopii gry (zarówno fizycznych, jak i cyfrowych), które zostały zwrócone przez klientów.

CD Projekt Spółka Akcyjna upubliczniła dziś raport z danymi dotyczącymi liczby sprzedanych kopii gry Cyberpunk 2077. Na portalu StockWatch czytamy, że zakupiono ich ponad 13 milionów po odliczeniu już tych sztuk, które zostały zwrócone ze względu na wadliwość niektórych elementów technicznych produkcji. Z pełnym komunikatem firmy możecie zapoznać się poniżej:

Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka") informuje, iż w oparciu o raporty cyfrowych platform dystrybucyjnych oraz dane zebrane od dystrybutorów fizycznych szacuje, że do dnia 20 grudnia włącznie, gracze kupili ponad 13 milionów sztuk gry Cyberpunk 2077. Powyższa liczba odpowiada szacunkom odnośnie do salda zrealizowanej sprzedaży detalicznej na wszystkich platformach sprzętowych (po uwzględnieniu zwrotów dokonanych przez klientów detalicznych w sklepach fizycznych oraz cyfrowych) tzw. "sell through", pomniejszonej o liczbę otrzymanych do dnia publikacji niniejszego raportu mailowych zgłoszeń od klientów detalicznych w ramach akcji "Help Me Refund", otrzymanych bezpośrednio przez Spółkę. Zarząd Spółki zdecydował o podaniu w/w informacji do wiadomości publicznej w formie raportu bieżącego w związku z potencjalnym znaczeniem tej informacji dla decyzji inwestycyjnych inwestorów.

Aby uzmysłowić niektórym z Was, jak imponujący jest to wynik, wystarczy spojrzeć na stale aktualizowany ranking najlepiej sprzedających się gier wszech czasów na Wikipedii. Listę top 50 zamyka Super Mario Bros. 3 z wynikiem 19 milionów (to tylko o 6 milionów więcej od gry „Redów”), a debiutował przecież w 1988 roku. Dziś oczywiście mamy zupełnie inne czasy, ale jeżeli Cyberpunk po zaledwie kilkunastu dniach od premiery niemalże dostał się do wyżej wymienionego elitarnego grona, to CD Projekt Red może mówić o niemałym sukcesie.