Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2019, 15:18

autor: Vergil

Cyberpunk 2077 – rozmiar na PS4 i rozdzielczość na XOne X

Wiemy mniej więcej, ile miejsca na dysku twardym PlayStation 4 zajmie gra Cyberpunk 2077, a także w jakiej rozdzielczości zagrają w nią posiadacze Xboksów One X. Źródłem owych rewelacji są PlayStation Store oraz sklep Microsoftu, gdzie można złożyć pre-order na najnowsze dzieło studia CD Projekt Red.

W PlayStation Store oraz sklepie Microsoftu można składać zamówienia przedpremierowe na grę Cyberpunk 2077. Dzięki temu wiemy już, że jej wersja na PlayStation 4 będzie wymagać co najmniej 80 GB wolnego miejsca na dysku twardym (to o 13 GB więcej, niż miało to miejsce w przypadku Days Gone), z kolei edycja na Xboksa One wykorzysta unikalne możliwości Xboksa One X – posiadacze „najpotężniejszej konsoli na świecie” zagrają w nią w rozdzielczości 4K. Obecnie nie wiadomo, w jaki sposób tytuł zrobi użytek z dodatkowej mocy PlayStation 4 Pro, a także ile będzie wynosić „waga” jego wersji na Xboksa One.

Premiera gry Cyberpunk 2077 będzie dla wielu posiadaczy PlayStation 4 okazją do wysprzątania dysków twardych swoich konsol. - Cyberpunk 2077 - rozmiar na PS4 i rozdzielczość na XOne X - wiadomość - 2019-06-25
Premiera gry Cyberpunk 2077 będzie dla wielu posiadaczy PlayStation 4 okazją do wysprzątania dysków twardych swoich konsol.

To, jak omawiana pozycja będzie prezentować się na platformach Sony i giganta z Redmond, wciąż stoi pod znakiem zapytania. Ich posiadacze nie powinni jednak zbytnio się martwić – deweloperzy już w zeszłym roku zapewniali, iż kwestie związane z optymalizacją (jak strumieniowanie czy wprowadzenie globalnego oświetlenia bez nadmiernego obciążenia procesora) pozostają ich „oczkiem w głowie” od momentu rozpoczęcia prac nad tym projektem. Inna sprawa, że dotychczas prezentowano wyłącznie pecetową wersję opisywanej gry, a demo przygotowane na potrzeby tegorocznych targów E3 działało na komputerze z najwyższej półki.

Choć w temacie Cyberpunka 2077 wciąż mamy wiele niewiadomych, w ciągu ostatnich tygodni byliśmy świadkami prawdziwego wysypu informacji o tej produkcji – między innymi poznaliśmy jej datę premiery (i dowiedzieliśmy się, że w grze wystąpi sam Keanu Reeves), cenę i zawartość poszczególnych edycji, szczegóły dotyczące moralności i romansów oraz konkrety z wyżej wspomnianego dema pokazywanego za zamkniętymi drzwiami. Dzisiaj natomiast udostępniono posiadaczom PlayStation 4 darmowy motyw z gry. Warto jeszcze przypomnieć, że Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku, a w Polsce doczeka się pełnej lokalizacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Cyberpunk 2077
  2. Wszystko o grze Cyberpunk 2077
  3. Cyberpunk 2077 wygląda rewelacyjnie! Widzieliśmy gameplay na E3