Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2020, 09:14

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 – premiera gry nie zostanie opóźniona, uspokaja CDP RED

Zespół CD Projekt RED ogłosił, że premiera Cyberpunka 2077 nie zostanie opóźniona z powodu koronawirusa. Deweloperzy będą kontynuowali prace nad grą, tyle że z własnych domów.

Cyberpunk 2077 – premiera gry nie zostanie opóźniona, uspokaja CDP RED - ilustracja #1
Studio CD Projekt RED przestawiło się na pracę w trybie zdalnym.

Z powodu koronawirusa ostatnie dni były wypełnione informacjami o zatrzymaniu prac nad wieloma projektami i opóźnieniami innych. Studio CD Projekt RED postanowiło uspokoić fanów informując, że premiera gry Cyberpunk 2077 nie zostanie przełożona na późniejszy termin i nastąpi zgodnie z planem, czyli we wrześniu tego roku.

W ostatnich dniach zagrożenie chorobą COVID-19 spowodowało, że studio przestawiło się na tryb pracy zdalnej, tak aby pracownicy mogli kontynuować produkcję bezpiecznie z domów. W tym celu m.in. ulepszono infrastrukturę sieciową.

Spośród mediów rozrywkowych branża gier jest jedną z najlepiej nadających się do pracy zdalnej. Dlatego choć część projektów zostanie najpewniej opóźnionych, to wpływ koronawirusa powinien być mniejszy niż w przypadku np. filmów i seriali, gdzie kontynuowanie produkcji stało się praktycznie niemożliwe.

Przypomnijmy, że początkowo Cyberpunk 2077 miał ukazać się w kwietniu tego roku, ale ostatecznie premierę przełożono na 17 września. Natomiast na tryb multiplayer najpewniej poczekamy do 2022 roku. Produkcja trafi równocześnie na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Studio CD Projekt RED kilka dni temu przesłało grę do agenci zajmujących się przyznawaniem kategorii wiekowych, takich jak PEGI czy ESRB, co oznacza, że prace są już na ukończeniu. Niedawno dowiedzieliśmy się również, że w Polsce wydawcą pudełkowej wersji Cyberpunka 2077 będzie firma Cenega.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Cyberpunk 2077 na chłodno – analiza nadchodzącej gry CDPR
  3. Cyberpunk 2077 wygląda rewelacyjnie! Widzieliśmy gameplay na E3
  4. Świat Cyberpunka 2020 – przewodnik po uniwersum gry Cyberpunk 2077
  5. Wszystko o Cyberpunk 2077