Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 marca 2020, 21:27

autor: Entelarmer

Matrix 4 - Warner Bros. wstrzymuje prace nad filmem

Firma Warner Bros. zdecydowała się tymczasowo przerwać produkcję filmu Matrix 4. To kolejny po Batmanie projekt amerykańskiej wytwórni wstrzymany w związku z epidemią koronawirusa.

Matrix 4 - Warner Bros.  wstrzymuje prace nad filmem - ilustracja #1
Nawet Neo musiał ulec presji koronawirusa.

Epidemia koronawirusa daje się nam we znaki na różne sposoby. Nie najmniej istotny dotyczy jej wpływu na branżę filmową, o czym boleśnie świadczyły wyniki amerykańskiego box office. Niestety, pociąga to za sobą także rozmaite opóźnienia. Wie o tym firma Warner Bros., która zmuszona była wstrzymać prace nad filmem Matrix 4 na czas nieokreślony. Jak podaje serwis Variety, kryzys z COVID-19 oraz ograniczenia podróży do Europy narzucone przez prezydenta Donalda Trumpa skłoniły wytwórnię do chwilowego zaprzestania prac nad obrazem.

Fani Matriksa z pewnością nie są zachwyceni. Zdjęcia do czwórki trwały ledwie od początku roku, najpierw w San Francisco, a później w Berlinie. Od tego czasu nie dowiedzieliśmy się praktycznie nic nowego na temat produkcji, choć mieliśmy okazję zobaczyć nagranie z planu. Co gorsza, zapewnie nie pozostanie to bez wpływu na premierę filmu, zaplanowaną na 21 maja 2021 roku. Na ten moment wytwórnia nie poruszyła tego tematu, ale też nie podała choćby w przybliżeniu, kiedy możemy spodziewać się wznowienia zdjęć.

Matrix 4 - Warner Bros.  wstrzymuje prace nad filmem - ilustracja #2
Matrix 4, Fantastyczne zwierzęta 3, nowy Batman – co będzie następne?

Jedynym pocieszeniem (jeśli można to tak nazwać) dla miłośników cyklu Wachowskich jest to, że nie będą czekali samotnie. Wcześniej Warner Bros. ogłosiło wstrzymanie produkcji m.in. Batmana oraz trzeciej części Fantastycznych zwierząt. W tym pierwszym przypadku wspomniano (via Deadline) jedynie o dwutygodniowym opóźnieniu, ale przy obecnym rozwoju sytuacji z koronawirusem wypada to uznać za przejaw przesadnego optymizmu.