Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2020, 17:49

autor: Entelarmer

Pyrkon i GRYOffline 2020 przesunięte

Pyrkon oraz GRYOffline dołączają do imprez opóźnionych z powodu koronawirusa. Tegoroczne edycje poznańskiego Festiwalu Fantastyki oraz pikniku dla użytkowników serwisu GRYOnline.pl zostają przesunięte na lipiec.

Pyrkon i GRYOffline 2020 przesunięte - ilustracja #1
Pyrkon i GRYOfflline zawitają do Poznania nieco później.

A miało być tak pięknie. Niestety, koronawirus nie oszczędza żadnych imprez masowych. Dlatego też musimy Was poinformować, że organizatorzy Pyrkonu zdecydowali się na rezygnację z konwentu w maju. Nie jest to chyba zaskoczeniem, zważywszy na rozwój sytuacji z COVID-19, zwłaszcza po zapowiedzi ograniczenia zgromadzeń do 50 osób przez premiera Morawieckiego. W tym kontekście trwanie przy pierwotnym terminie byłoby niczym więcej, jak narażaniem zdrowia uczestników imprezy.

Nie znaczy to, że konwent w ogóle nie odbędzie się w tym roku. Jak podano na Facebooku, nowy termin Pyrkonu ustalono na 10-12 lipca. Osoby, które zrezygnują z udziału, mogą otrzymać zwrot pieniędzy, aczkolwiek jeszcze nie znamy szczegółów. Na razie organizatorzy nawołują do dbania o zdrowie, byśmy – miejmy nadzieję – ostatecznie mogli wziąć udział w wydarzeniu latem.

Dla wielu to z pewnością bolesny cios, nawet jeśli trudno nie zgodzić się z tą decyzją. Tym bardziej, że wraz z tym serwis GRYOnline.pl zmuszony jest do przełożenia tegorocznej edycji pikniku GRYOffline. Jako Partner Strategiczny Pyrkonu naszą imprezę zorganizujemy w ramach konwentu w sobotę 11 lipca, przy czym szczegóły dotyczące rejestracji podamy w późniejszym terminie. Przypomnijmy, że nasz serwis przygotowuje również Strefę Gier Wideo na Pyrkonie. Życzymy więc Wam zdrowia i mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami w lipcu.