Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2024, 09:21

Cyberpunk 2077 otrzyma jeszcze jedną aktualizację. CD Projekt Red zamierza dodać obsługę FSR 3.0

Cyberpunk 2077 jednak otrzyma jeszcze jedną aktualizację. Do gry wprowadzona zostanie obsługa FSR 3.0.

Źródło fot. CD Projekt Red
i

Chociaż zgodnie z informacjami dostarczonymi przez twórców rozwój Cyberpunka 2077 dobiegł już końca, okazuje się, że gra wciąż ma otrzymać jeszcze jedną aktualizację. Rozmawiając z rzecznikiem studia CD Projekt Red, redakcja serwisu IGN otrzymała potwierdzenie, że do gry zaimplementowana zostanie obsługa FidelityFX Super Resolution 3 (FSR 3.0).

Nadal pracujemy nad obsługą FSR 3.0 dla Cyberpunka 2077, ale nie mam jeszcze aktualnych informacji na temat jej dostępności.

Dla niezaznajomionych – FSR 3.0 to technologia dynamicznego skalowania obrazu, która pozwala na osiągnięcie znacznie większej liczby klatek na sekundę przy zachowaniu odpowiednio wysokiej jakości obrazu. Opracowana została przez AMD jako technologiczny odpowiednik DLSS od Nvidii.

Co ciekawe, niektórzy gracze zauważyli już zmianę dokonaną przez studio CD Projekt Red w plikach gry na platformie Steam. Poprzez stronę SteamDB możemy dostrzec nowy tzw. branch, który został zaktualizowany 2 dni temu. Nie wiadomo jednak, czy jest to omawiana wersja z obsługą FSR 3.0.

Przypomnijmy, że po wydaniu aktualizacji 2.12, zespół odpowiedzialny za Cyberpunka 2077 miał rzekomo zostać przeniesiony do innych projektów studia. Tak przynajmniej wynika z wykresu udostępnionego wraz z wynikami finansowymi grupy. Firma skupia się już głównie na Wiedźminie 4, który w drugiej połowie tego roku ma wejść w fazę pełnej produkcji.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej