Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2020, 18:02

autor: qjin

Cyberpunk 2077 można ukończyć raptem w 20 godzin

Do sieci trafiły recenzje polskiej gry Cyberpunk 2077, w związku z czym poznaliśmy masę nowych szczegółów. Jednym z najistotniejszych dla graczy, poza samą jakością RPG-a, była długość rozgrywki. O ile krótszy okazał się Cyberpunk 2077 od Wiedźmina 3?

Jeszcze przed premierą przedstawiciele polskiego studia CD Projekt RED zdradzili, że główny wątek fabularny w Cyberpunku 2077 będzie krótszy od tego z Wiedźmina 3. Jako że mieliśmy przyjemność ograć RPG-a do recenzji, wiemy, jak szybko można przejść grę. Redaktor naszego serwisu zdołał ukończyć Cyberpunka 2077 w zaskakujące 30 godzin, nie skupiając się wbrew pozorom tylko na głównej osi fabularnej. Według niego – po przeanalizowaniu tego, co udało mu się zrobić z pobocznej zawartości – napisy końcowe można zobaczyć nawet po około 20 godzinach, co wypada rozczarowująco. Zwłaszcza po tym, jak jeden z deweloperów rozbudził oczekiwania co do długości Cyberpunka 2077.

Cyberpunk 2077 można ukończyć raptem w 20 godzin - ilustracja #1
Mimo stosunkowo krótkiego głównego wątku fabularnego Cyberpunk 2077 ma wciąż wiele do zaoferowania.

Według statystyk wielu graczy nie ukończyło Wiedźmina 3, którego główny wątek był dla rzeszy osób po prostu zbyt długi. Studio CD Projekt RED postanowiło wyciągnąć wnioski i zaoferować krótszą historię w Cyberpunku 2077. Choć raczej nikt nie spodziewał się, że będzie ona tak wyraźnie odstawać od tej z Wiedźmina 3 (przynajmniej na tle danych z How Long To Beat). Niemniej jednak gra nie zachęca do szybkiego przechodzenia, ponieważ decydując się na taki krok, stracimy szansę na ujrzenie więcej niż jednego zakończenia. W RPG-u są bowiem istotne zadania poboczne powiązane z kluczowymi dla fabuły postaciami, których wykonanie odblokowuje nowe opcje, mające mniejszy lub większy wpływ na wygląd finału w Cyberpunku 2077. Trzeba mieć też na uwadze, że stosunkowo krótki główny wątek fabularny nie oznacza, że w grze brakuje zawartości, ale więcej na ten temat dowiecie się z naszej recenzji.

Premiera Cyberpunka 2077 odbędzie się 10 grudnia bieżącego roku (tutaj znajdziecie godziny odblokowania gry). Docelowymi platformami sprzętowymi są PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, ale tytuł zadziała także na PS5 i Xboksie Series X/S dzięki wstecznej kompatybilności.