Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2020, 20:04

autor: EnVakker

Cyberpunk 2077 - godzina premiery gry na PC i konsolach

Twórcy Cyberpunka 2077 opublikowali grafikę w formie mapy z oznaczeniem, kiedy gra stanie się dostępna w poszczególnych rejonach świata.

Do premiery Cyberpunka 2077 został dokładnie tydzień. 10 grudnia 2020 roku cały świat będzie mógł zagrać w jedną z najdroższych, najbardziej oczekiwanych (i najczęściej przekładanych) produkcji w historii. Z tej okazji na profilu facebookowym gry pojawiła się mapa wyjaśniająca szczegóły godzinowe premiery, ze szczególnym uwzględnieniem wersji na komputery osobiste i Google Stadię.

Jednolita data premiery nie oznacza bowiem, że gracze na całym świecie otrzymają dostęp do produkcji, gdy ich zegarki wybiją dokładnie tę samą godzinę. I tak, by wyszczególnić kilka najważniejszych regionów, użytkownicy PC i Stadii rozpoczną grę:

  • Warszawa: 10 grudnia, godzina 1:00 w nocy (czas CET)
  • Londyn: 10 grudnia, godzina 00:00 (czas GMT)
  • Nowy Jork: 9 grudnia, godzina 19:00 (czas EST)
  • Los Angeles: 9 grudnia, godzina 16:00 (czas PST)
  • Tokio: 10 grudnia, godzina 9:00 (czas JST)

Po przeliczeniu okazuje się, że wymienione wyżej godziny oznaczają de facto jeden moment. Oznacza to, że pomimo różnic w strefach czasowych, premiera Cyberpunka 2077 na PC i Stadię odbędzie się równocześnie na całym świecie.

Inaczej ma się sprawa z konsolami – tu gra wyjdzie wszędzie o północy czasu lokalnego. Oznacza to, że przykładowo debiut nastapi w Nowym Jorku sześć godzin później niż w Warszawie.

Na mapie znajdziemy także informacje dotyczące pre-loadu na poszczególnych platformach:

Możliwość wcześniejszego pobrania gry na konsolach Xbox zostanie odblokowana w czwartek, 3 grudnia o godz. 17:00. Gracze PlayStation będą mogli pobrać grę na 48 godzin przed premierą.

Możliwość wcześniejszego pobrania gry na PC zostanie odblokowana w poniedziałek, 7 grudnia. Z GOG-a grę będzie mozna zacząć pobierać w południe, a ze Steama i Epica o godzinie 17:00.