Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2021, 15:49

autor: hexx0

Cyberpunk 2077 jednak może wkrótce otrzymać dużą aktualizację - odkrycie w EGS

W Epic Games Store znaleziono kolejną aktualizację do gry Cyberpunk 2077. Łatka ma „ważyć” niemal 40 GB i może być pierwszym krokiem do wydania DLC.

W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiła się reklama Cyberpunka 2077, która wydawała się zwiastować „największą aktualizację” w ponad półrocznej historii gry. CD Projekt RED szybko wyjaśnił, że materiał był tylko elementem kampanii marketingowej przypominającej o patchu 1.2. Nie ulega jednak wątpliwości, że najnowsza produkcja polskiego studia wciąż potrzebuje poprawek. Okazuje się, że ich kolejna porcja może zostać udostępniona w ciągu dwóch-trzech tygodni – do takiego wniosku doszedł użytkownik Reddita o ksywce PricklyAssassin, Wykorzystując narzędzie Epic Inspector, odkrył on w Epic Games Store „ważącą” dokładnie 38,2 GB aktualizację do Cyberpunka 2077, która prawdopodobnie jest obecnie testowana. Co może zawierać?

Zdaniem internauty patch nie wniesie do gry żadnych nowości. Można jednak spodziewać się, że naprawi część błędów, na które wciąż natykamy się w Night City (CD Projekt RED ujawnił nawet ostatnio listę najczęściej zgłaszanych przez społeczność problemów). Niewykluczone również, iż aktualizacja niejako przygotuje Cyberpunka do darmowych DLC, które deweloperzy obiecali nam na długo przed grudniową premierą gry. Według PricklyAssassina świadczyć o tym może fakt, że z Epic Games Store zostały usunięte wszystkie obiekty zastępcze dodatków. Co więcej, rzeczona aktualizacja ma być wymagana nawet do zabawy w trybie offline – to z kolei może (choć nie musi) oznaczać, iż doda ona jakiś system zarządzania rozszerzeniami, którego w tej chwili brakuje.

Trzeba przyznać, że na nową zawartość nadszedł najwyższy czas, bo od grudnia CD Projekt RED koncentrował się wyłącznie na naprawianiu Cyberpunka. Dzięki kolejnym patchom stan techniczny gry stał się na tyle dobry, że wróciła ona do oferty PlayStation Store. Natomiast do tej pory na Steamie produkcję oceniło pozytywnie 76% z ponad 370 tysięcy użytkowników, którzy napisali recenzję (64% z około 6 tysięcy w ciągu ostatnich 30 dni).

Wspomniany w tej wiadomości patch będzie oczywiście dostępny nie tylko w Epic Games Store, ale także na GOG-u, Steamie oraz konsolach. W ramach oczekiwania na niego możecie zobaczyć, jak niesamowicie prezentuje się Cyberpunk 2077 po instalacji ponad 100 modów: