Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2021, 11:24

autor: Przemysław Dygas

DLC do Cyberpunka 2077 czy wycięta zawartość? Znaleziono nowe kontrakty

Gracze czekający na zawartość dodatkową do Cyberpunka 2077 zaczęli na własną rękę przeszukiwać pliki gry. Jeden z nich znalazł cztery wycięte kontrakty.

W SKRÓCIE:
  • Gracz romulus2k4 odkrył cztery wycięte kontrakty w Cyberpunk 2077.
  • Questy są w stanie bliskim ukończenia; niektóre da się przejść.
  • Możliwe, że trafią do graczy jako pierwsze darmowe DLC.

Cyberpunk 2077 to gra, która nie miała zbyt wiele szczęścia od momentu swojej premiery. Oceny graczy cały czas spadają, studio musiało się borykać z atakiem hakerskim, a prace nad patchem uległy opóźnieniu. W takich warunkach na kolejne większe łatki, które naprawią liczne bugi, gracze czekać muszą nieprzyzwoicie długo. Pierwsze DLC jest więc najprawdopodobniej tematem odległej przyszłości. Być może jednak wiemy już co się w nim znajdzie.

Użytkownik serwisu NexusMods o nicku romulus2k4 odkrył ukrytą zawartość, która została wycięta z finalnej wersji Cyberpunka 2077. Są to cztery nieznane wcześniej kontrakty o nazwach Nasty Hangover, Concrete Cage Trap, Desperate Measures i Hothead. Pierwsze dwa są w pełni grywalne, choć niepozbawione bugów. Pozostałe misje wymagają dodatkowych szlifów, by komfortowo je ukończyć. Warto również zaznaczyć, że wszystkie powyższe questy zawierają polskie dialogi. romulus2k4 udostępnił w serwisie NexusMods save z gry, dzięki któremu każdy chętny może osobiście sprawdzić, jak prezentują się wycięte kontrakty.

Oczywiście możliwe, że to po prostu misje, których studio nie zdążyło ukończyć przed premierą gry. Są one jednak bardzo bliskie stanowi, w którym mogłyby zostać oficjalnie udostępnione graczom. Wystarczyłyby małe poprawki, a produkcja zyskałaby w łatwy sposób cztery nowe kontrakty. Możliwe więc, że za jakiś czas wszystkie wyżej wymienione questy otrzymamy w ramach któregoś z darmowych DLC. Warto przypomnieć, że według wcześniejszych zapowiedzi pierwszy z dodatków miał być udostępniony graczom na początku 2021 roku.