Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2021, 11:36

autor: Qskan

CS:GO: Powstała losowo generowana mapa z 30 milionami kombinacji

Społeczność CS:GO nie przestaje imponować. Tym razem kreatywnością wykazał się rosyjski moder OrelStealth, który w Warsztacie Steam stworzył mapę w 100% generowaną proceduralnie.

Kiedy myślimy o mapach w Counter Strike: Global Offensive, zapewne przed oczami mamy obraz legendarnego Dusta II, popularnego Mirage’a czy Nuke’a. Są to lokacje znane przez graczy często tak dobrze, że w czasie meczu potrafią z dokładnością do kilku pikseli stwierdzić, gdzie znajduje się przeciwnik. A co powiecie na mapę, która zmienia się przed każdą rundą?

15 stycznia rosyjski gracz OrelStealth podzielił się w Warsztacie Steam swoim najnowszym projektem – mapą Aim Inferno Rouge. Co prawda służy ona wyłącznie do treningu, ale imponuje sam fakt, że jest generowana proceduralnie za każdym podejściem. Autor chwali się, że możliwych jest nawet 30 milionów kombinacji jego mapy. Aim Inferno Rouge zbudowane jest w dużej mierze z modeli, jakie możemy znaleźć na dobrze znanym Inferno, jednak dzięki losowemu generowaniu układu za każdym razem pole bitwy wygląda inaczej.

Przed samą rundą gracz może wybrać kilka parametrów rundy. Są to m.in. stopień trudności oraz ilość botów (zarówno po naszej, jak i przeciwnej stronie), rodzaj broni czy ilość amunicji. Najciekawsza jest jednak możliwość wybrania tego, czy mapa będzie symetryczna, półsymetryczna czy asymetryczna. Na podstawie naszych decyzji zostanie ona wygenerowana i możemy zacząć rundę, przechodząc na pole „start”. Już w czasie trwania meczu można zauważyć, że mapa nie należy do dużych i bardzo złożonych, natomiast dzięki losowości nie można jej odmówić użyteczności w treningu.

CS:GO: Powstała losowo generowana mapa z 30 milionami kombinacji - ilustracja #1
Przed rundą wybieramy taki layout, który nam najbardziej pasuje

Z punktu widzenia szkolenia umiejętności strzeleckich jest to dla fanów CS-a ciekawa propozycja – kiedy nie można bazować na znajomości terenu, trzeba wykazać się dobrym aimem. Mapa jest dostępna dla wszystkich za darmo w Warsztacie Steam.