Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2020, 18:01

autor: Entelarmer

Crusader Kings 3 - data premiery i nowy zwiastun

Firma Paradox Interactive ujawniła datę premiery Crusaders Kings III. Ogłoszeniu towarzyszy też nowy zwiastun trzeciej odsłony strategicznej serii.

Crusader Kings 3 - data premiery i nowy zwiastun - ilustracja #1
Po władzę sięgniemy dopiero po wakacjach.

Ponad pół roku po zapowiedzi poznaliśmy datę premiery nowej strategii zespołu Paradox Development Studio. Crusader Kings III zadebiutuje 1 września 2020 roku na Steamie oraz w usłudze Xbox Game Pass. Grę można już zamówić poprzez oficjalną stronę produkcji oraz w wybranych sklepach cyfrowych, w tym na Steamie, gdzie zamówienie przedpremierowe kosztuje 179,99 zł. Ogłoszeniu towarzyszy klimatyczny (lecz pozbawiony rozgrywki) zwiastun, będący niejako kontynuacją poprzedniego trailera CK3. Filmik zamieściliśmy poniżej.

Skądinąd wiemy, że twórcom nie zależy na zrewolucjonizowaniu rozgrywki. Trzecie Crusader Kings będzie kolejnym etapem ewolucji strategicznego cyklu. Oczywiście nie oznacza to braku zmian. CK3 ma być bardziej przystępna od poprzedników, mimo że pod względem skomplikowania nie będzie odbiegać od tamtych produkcji. Studio chce też przedstawić różnorodny kulturowo świat, co znajdzie swoje odzwierciedlenie w dostępnych wierzeniach (oraz… orientacjach seksualnych). Jak wyjdzie to w praktyce, przekonamy się we wrześniu. Na razie możemy podziwiać okładkę CK3 udostępnioną przez wydawcę.

Crusader Kings 3 - data premiery i nowy zwiastun - ilustracja #2
Źródło: Paradox Interactive.