Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2019, 11:21

autor: Froozyy

Zapowiedziano Crusader Kings 3

Paradox Interactive zapowiedziało właśnie kolejną odsłonę serii dobrze przyjętych gier strategicznych - Crusader Kings 3. Produkcja ma ukazać się w 2020 roku na platformie Steam i w usłudze Xbox Game Pass.

Crusader Kings 3 ukaże się w przyszłym roku. - Zapowiedziano Crusader Kings 3 - wiadomość - 2019-10-19
Crusader Kings 3 ukaże się w przyszłym roku.

Na obecnie trwającym PDXCON 2019 szwedzki wydawca gier komputerowych, Paradox Interactive zapowiedział Crusader Kings 3, czyli kolejną odsłonę dobrze przyjętej serii gier strategicznych. Tytuł ukaże się w 2020 roku na platformie Steam i w usłudze Xbox Game Pass.

Produkcja nie odejdzie od rozwiązań znanych z poprzedniej części. Naszym głównym zadaniem będzie rozwijanie i budowa własnego królestwa. Gracze dostaną do dyspozycji wiele unikalnych postaci, a zachowania członków naszej dynastii będą zmieniać się w zależności od sytuacji politycznej lub religijnej. Wciąż będziemy walczyć i wykorzystywać wszystkie możliwe środki do poszerzenia swojego królestwa.

Władcy doczekają się drzewek talentów, które przedstawią dokładnie ich cechy i umiejętności. Rozwiązania w CK3 pozwolą na stworzenie całej dynastii bezmyślnych olbrzymów czy też kanibalów dzięki systemowi genetyki oraz modyfikacji religii i wierzeń. Ograniczać będzie nas głównie własna wyobraźnia i pomysłowość.

Twórcy zapewniają, że rozgrywka w CK3 ma być łatwiejsza dla początkujących graczy (np. pojawią się dodatkowe wskazówki czy samouczki). Póki co nie poznaliśmy wymagań sprzętowych Crusader Kings 3, jednak wiemy już, że gra nie ukaże się w polskiej wersji językowej. Warto też przypomnieć, że druga część gry obecnie jest za darmo na Steamie.