Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2017, 10:10

autor: Entelarmer

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy trafi na Xboksa One?

W sieci pojawiły się kolejne pogłoski na temat ukazania się Crash Bandicoot N. Sane Trilogy poza PlayStation 4. Tym razem artystka ze studia Vicarious Visions zamieściła nagranie, na którym widać menu zapisu gry wykorzystujące przyciski konsoli Xbox One.

Minął miesiąc od premiery Crash Bandicoot N. Sane Trillogy i nikt już nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z wielkim sukcesem. Tytuł spotkał się z ciepłym przyjęciem recenzentów i znalazł tylu nabywców, że firma Activision była zmuszona uzupełnić zapasy, a w ostatnich dwóch tygodniach trylogia Crasha znów była najpopularniejszą produkcją w Wielkiej Brytanii. Jak dotąd grą mogli się cieszyć wyłącznie posiadacze konsoli PlayStation 4, ale wygląda na to, że wkrótce kultowy torbacz zawita też na platformę Microsoftu. Kara Zisa, artystka w studiu Vicarious Visions odpowiedzialna za interfejs, niedawno zaktualizowała swoją stronę o część swoich dokonań z Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, w tym nagranie pokazujące m.in. menu zapisu stanu gry. To ostatnie szybko usunięto, niemniej internauci zdążyli zrobić zrzuty ekranu, a serwis AllGamesDelta zamieścił kopię nagrania (widoczną poniżej), nie pozostawiające wątpliwości co do powodu tej decyzji. Okazuje się, że w pokazanej przez Zisę wersji interfejs korzysta z przycisków pada do Xboksa One.

Nie jest to pierwsza przesłanka wskazująca na możliwość ukazania się N. Sane Trilogy nie tylko na PlayStation 4. Parę dni temu węgierski sklep SuperGamer dodał xboksowe wydanie do swojej oferty (oczywiście na krótki czas – dzięki, Comic Book), a jeszcze przed premierą pojawiały się pogłoski o wersji pecetowej. Należy pamiętać, że od dłuższego czasu Microsoft traktuje Xboksa One oraz Windows 10 jako jedną platformę do gier, także premiera na XONE mogłaby być równoznaczna z pecetowym debiutem. Na razie jednak nie ma oficjalnego potwierdzenia tych informacji, tak więc tradycyjnie zalecamy, by podchodzić sceptycznie do tego typu informacji do czasu uzyskania oficjalnego stanowiska twórców lub wydawcy.

Gra na PlayStation 4, karta pamięci pierwszego PlayStation, ale przyciski pada do Xboksa One. - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy trafi na Xboksa One? - wiadomość - 2017-08-01
Gra na PlayStation 4, karta pamięci pierwszego PlayStation, ale przyciski pada do Xboksa One.