Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2017, 11:04

autor: Góral

Counter-Strike: Global Offensive - instalacja złośliwego oprogramowania przez fragi

W serwisie oneupsecurity.com opublikowano ciekawą informację związaną z luką w grach korzystających z silnika Source, w tym Counter-Strike: Global Offensive i Team Fortress 2. Jedna z niedoróbek narzędzi SDK pozwalała na zdalne zainstalowanie złośliwego oprogramowania poprzez zabicie swojej ofiary w grze.

Counter-Strike: Global Offensive - instalacja złośliwego oprogramowania przez fragi - ilustracja #1

Jak donosi redakcja serwisu oneupsecurity.com (dzięki, sekurak), gry korzystające z silnika Source, czyli np. niesamowicie popularne Counter-Strike: Global Offensive czy Team Fortress 2, pozwalały na zdalne wprowadzenie na komputerze użytkownika złośliwego oprogramowania. Wszystko przez narzędzia SDK zawierające lukę w buffer overflow (przepełnienie bufora). Pozwalała ona na podmienienie oryginalnego pliku ragdoll na spreparowany model. Oznacza to, że grając na niestandardowej mapie czy podejrzanym serwerze, można było narazić się na atak, np. zostając zastrzelonym. Valve na szczęście zareagowało bardzo szybko i już jakiś czas temu zaktualizowało swoje produkcje, ale jeżeli gracie w tytuły tej firmy, to czujcie się ostrzeżeni.

Grając w gry Valve, lepiej utrzymywać się przy życiu / Fot.: One Up Security. - Counter-Strike: Global Offensive - instalacja złośliwego oprogramowania przez fragi - wiadomość - 2017-07-24
Grając w gry Valve, lepiej utrzymywać się przy życiu / Fot.: One Up Security.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.