Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2017, 11:35

autor: Góral

Wiedźmin 3 piękny jak nigdy - opublikowano mod The Witcher 3 HD Reworked Project w wersji 4.6

Modyfikacja graficzna The Witcher 3 HD Reworked Project do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon doczekała się aktualizacji do wersji 4.6. Wprowadzono w niej zmiany w teksturach podłoża i rozmaitych elementach otoczenia, czyniąc hit studia CD Projekt RED jeszcze piękniejszym.

Moder Halk Hogan PL wypuścił nową wersję modyfikacji The Witcher 3 HD Reworked Project do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jej celem jest ulepszenie oprawy graficznej produkcji, przy jednoczesnym zachowaniu obecnego stylu. W aktualizacji 4.6 zmieniono szereg elementów, w tym np. kamienie, z których zbudowane są domy, ich dachy, drewniane obiekty czy tekstury podłoża. Pisząc w skrócie – całość prezentuje się teraz lepiej, a tekstury są bardziej szczegółowe i wyraziste. Na widocznym poniżej materiale pokazano wszystkie nowinki – różnice widoczne są gołym okiem.

Jak takie zmiany wpływają na wydajność gry? Według autora modyfikacji w niewielkim stopniu. Na układzie Nvidia GeForce GTX 980 Ti, moder nie odnotował żadnych spadków animacji czy zacinania, względem pierwotnej wersji gry. Niewykluczone jednak, że na słabszych kartach może to nieco inaczej wyglądać, ale dramatu raczej nie należy się spodziewać.

O ile gracze komputerowi mogą na własną rękę upiększać grę Wiedźmin 3: Dziki Gon, tak miłośnicy konsol są zdani na łaskę studia CD Projekt RED. To na szczęście pracuje nad ulepszoną wersją swojego hitu, przeznaczoną dla konsol Xbox One X i PlayStation 4 Pro. Niestety nie wiemy, jakie zmiany zostaną wprowadzone i czy ograniczą się one jedynie do zwiększenia rozdzielczości.

Wiedźmin 3 piękny jak nigdy - opublikowano mod The Witcher 3 HD Reworked Project w wersji 4.6 - ilustracja #1