Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2019, 09:29

autor: Adrian Werner

Civilization 6 otrzymało postapokaliptyczny tryb battle royale Red Death

Studio Firaxis Games wypuściło nową aktualizację do turowej strategii Sid Meier's Civilization 6. Wprowadza ona do gry postapokaliptyczny tryb battle royale nazwany Red Death.

Jedna z dostępnych frakcji to szaleni naukowcy. - Civilization 6 otrzymało postapokaliptyczny tryb battle royale Red Death - wiadomość - 2019-09-11
Jedna z dostępnych frakcji to szaleni naukowcy.
CIVILIZATION VI W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Firaxis Games
  2. Wydawca: 2K Games
  3. Gatunek: turowa strategia
  4. Platforma: PC, iOS, Switch
  5. Data premiery na PC: 21 października 2016 r.

Battle royale to obecnie jedna z najbardziej gorących kategorii w strzelankach, ale tryb zaczyna również pojawiać się w innych gatunkach. Najnowszym tego przykładem stało się dodanie tego wariantu rozgrywki do turowej strategii Sid Meier's Civilization VI.

Tryb battle royale nasi nazwę Red Death i został dodany do Sid Meier’s Civilization VI za darmo, w ramach najnowszej aktualizacji. Dostępny jest on tylko na PC. Rywalizacja w tym wariancie rozgrywki toczy się na postapokaliptycznej mapie, zapełnionej ruinami niegdyś wielkich miast. W zabawie może brać udział od dwóch do dwunastu graczy, którzy rozpoczynając mecz wybierają jedną z kilku dostępnych frakcji dysponujących unikalnymi zdolnościami, takich jak kultyści, naukowcy, mutanci czy piraci.

Każdy gracz otrzymuje jednostkę cywilną do obrony. Jeśli pozwoli jej zginać, zostaje wyeliminowany z rozgrywki. Zabawa toczy się, aż na mapie pozostanie tylko jedna frakcja, która za pomocą lądownika ucieknie z Ziemi do statku kosmicznego. W Red Death nie ma rozwoju technologicznego czy budowy miast. Tryb koncentruje się na walce i eksplorowaniu świata, co pozwala zdobyć dodatkowe oddziały i uzbrojenie.

Na mapie poza innymi graczami znajdują się również wrogowie kontrolowani przez sztuczną inteligencję. Dodatkowych emocji dostarcza tytułowa czerwona śmierć, która z każdą turą zajmuje coraz większą część świata, a kontakt z nią powoduje obrażenia u jednostek.

Przypomnijmy, że Sid Meier's Civilization VI ukazało się w październiku 2016 r. na pecetach. Rok później produkcja trafiła na mobilny system iOS, a potem skonwertowano ją na Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona serii Sid Meier's Civilization
  2. Recenzja gry Civilization VI – o jedną turę od ideału
  3. Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI