Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2005, 16:16

autor: Krooliq

Ciekawski George również na ekranach komputerów

Obraz kinowy Curious George zadebiutuje na dużym ekranie 10 lutego 2006 roku. A tymczasem firma Namco poinformowała, że zamierza wydać grę, której fabuła zostanie oparta na wspomnianym filmie.

Obraz kinowy Curious George zadebiutuje na dużym ekranie 10 lutego 2006 roku. A tymczasem firma Namco poinformowała, że zamierza wydać grę, której fabuła zostanie oparta na wspomnianym filmie.

Curious George, czyli Ciekawski George (bo tak ten tytuł brzmi u nas) to jedna z najbardziej znanych postaci z książek dla dzieci. Jej popularność wciąż nie maleje od roku 1940, kiedy to ukazała się pierwsza pozycja opisująca przygody ciekawskiej małpy.

Ciekawski George również na ekranach komputerów - ilustracja #1

 

Historia opowiedziana w grze rozpoczyna się w momencie, kiedy Człowiek w Żółtym Kapeluszu (The Man With the Yellow Hat), czyli przyjaciel i opiekun Ciekawskiego George'a, wyrusza na wyprawę do dżungli. Chce w niej znaleźć jakiś egzotyczny artefakt, który umożliwiłby ocalenie muzeum, czyli miejsca jego pracy. Oczywiście, George podąża za nim i tu rozpoczyna się cała przygoda. A gracz przejmuje kontrolę nad ciekawską małpką.

Podczas rozgrywki, oprócz rozwiązywania różnego rodzaju łamigłówek i poznawania nowych przyjaciół, będzie też czas na psoty. Zatem George będzie mógł między innymi otwierać szuflady i robić bałagan w dokumentach, wywracać puszki z farbą, otwierać walizki i patrzeć, jak wypadają z nich ubrania. Oczywiście gdy wplączemy się w zbyt duże kłopoty lub gdy komuś nie przypadną do gustu nasze żarty, trzeba będzie użyć umiejętności Georga i czym prędzej ratować się ucieczką.

Gra ukaże się w wersji PC oraz na konsole PlayStation 2, Xbox, Nintendo GameCube, Game Boy Advance, a jej debiut rynkowy jest zaplanowany, podobnie jak premiera filmowego odpowiednika, na luty przyszłego roku.