Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2020, 18:37

Ciekawostki z pokazu Cyberpunk 2077 - koty, miecz z Wiedźmina 3 i Radiohead

Czwartkowy pokaz Night City Wire przyniósł nam wiele nowych informacji na temat Cyberpunka 2077. Nie obyło się także bez szczegółów i ciekawostek, które można było przeoczyć w czasie prezentacji.

Ciekawostki z pokazu Cyberpunk 2077 - koty, miecz z Wiedźmina 3 i Radiohead - ilustracja #1
Cyberpunk 2077 już na ten moment zawiera wiele ciekawostek.

W czwartek miał miejsce pokaz Night City Wire, w czasie którego zaprezentowano nowy gameplay pochodzący z Cyberpunka 2077. Dodatkowo dziennikarze mieli okazję samodzielnie wypróbować produkcję. Jak się okazuje, materiały te pokazują wiele drobnych ciekawostek, takich jak auto nazwane jak miecz z Wiedźmina czy też koty. Specjalnie dla Was prezentujemy te szczegóły, które można było ominąć w czasie prezentacji.

Aerondight – czyli miecz z serii Wiedźmin

Aerondight jest mieczem, który pojawiał się we wszystkich odsłonach serii Wiedźmin. W ostatniej części cyklu zaimplementowany został wraz z dodatkiem Krew i Wino. Jego charakterystyczną cechą jest przyrost zadawanych obrażeń. Aby naładować broń należy nie dać się trafić przeciwnikowi, jednocześnie zadając mu kolejne rany, dzięki czemu oręż zadaje coraz większe obrażenia. W Cyberpunku 2077 identycznym mianem twórcy nazwali jeden z dostępnych modeli samochodów.

Ciekawostki z pokazu Cyberpunk 2077 - koty, miecz z Wiedźmina 3 i Radiohead - ilustracja #2

Tatuaż zespołu Radiohead

Ciekawostki z pokazu Cyberpunk 2077 - koty, miecz z Wiedźmina 3 i Radiohead - ilustracja #3

Jedną z postaci, którą poznaliśmy w czasie pokazu, jest Judy Alvarez – liderka gangu Mox. Kobieta ta posiada na swoim ciele wiele tatuaży, a jeden z nich jest bezpośrednim odniesieniem do angielskiego zespołu rockowego Radiohead i jego piosenki Pyramid Song. Na lewej ręce bohaterki, tuż pod „13” znajduje się cytat pochodzący właśnie z tego utworu:

There was nothing to fear, nothing to doubt

Zdanie te można przetłumaczyć jako: „Nie było czego się bać ani w co wątpić”.

Obecność kotów

W pokazywanym dziennikarzom fragmencie Cyberpunka 2077 znalazły się zwierzęta. W Night City żyją bowiem koty, które V może bez przeszkód głaskać. Co ciekawe, gameplay nie uwzględnił innych popularnych towarzyszy ludzi – psów.

Oryginalny zapis rozgrywki z Night City Wire

Jeśli jeszcze nie widzieliście pochodzącego z Night City Wire gameplayu z Cyberpunka 2077, to możecie nadrobić zaległości oglądając poniższy materiał.

Możemy przypuszczać, że pełna wersja Cyberpunka 2077 zaoferuje nam wiele więcej ciekawostek i easter eggów. Pamiętajmy bowiem, że również Wiedźmin 3 był wypełniony różnymi sekretami, które można było odkryć w czasie eksploracji.

Cyberpunk 2077 to RPG akcji osadzone w Night City - metropolii znajdującej się na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Premiera tytułu została zaplanowana na 19 listopada. Gra otrzyma pełną polską wersję językową.