Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2023, 11:47

autor: Adam Adamczyk

O tych rzeczach z Cyberpunka 2077, Wiedźmina 3 i Gothica możecie nie wiedzieć

Myślicie, że dobrze znacie gry Cyberpunk 2077, Wiedźmin 3: Dziki Gon i Gothic 2: Noc Kruka? Zobaczcie nasze nagrania i sprawdźcie, czy słyszeliście o tych ciekawostkach.

Źródło fot. Midjourney
i

Z pewnością każdy z nas podczas ogrywania różnych tytułów natrafił na coś ciekawego, czym od razu chciał się podzielić z innymi. Niektóre produkcje są pełne rozmaitych smaczków, że wspomnę tylko Wiedźmina 3: Dziki Gon, Gothic 2: Noc Kruka czy Cyberpunk 2077. Postanowiliśmy przypomnieć kilka lepiej (lub gorzej) znanych ciekawostek z popularnych gier. Zrobiliśmy to również w formie materiału wideo, do którego odnośnik znajdziecie na końcu artykułu.

Gothic 2: Noc Kruka – „Ty psie!”

Pamiętacie Bloodwyna? Jako strażnik w Starym Obozie nalegał on, aby Bezimienny zapłacił mu 10 bryłek rudy za ochronę. Kiedy ten przystał na ofertę, Bloodwyn domagał się kolejnej opłaty następnego dnia i tak do momentu, aż gracz postanowił nie dawać mu więcej ani bryłki. Wówczas strażnik nasyłał na protagonistę kilku kopaczy, aby pokazać, że z Bloodwynem się nie zadziera. Już wtedy ta postać porządnie zachodziła za skórę.

Bloodwyna mogliśmy spotkać również w Jarkendarze w drugiej odsłonie Gothica, gdzie po wymianie zdań dochodziło do walki. Zanim jednak dojdzie do pojedynku, można spróbować wyprowadzić Bloodwyna z równowagi w trakcie rozmowy. Udaną próbę skomentuje on słowami: „Ty psie!”. Warto to robić nie tylko dla czystej satysfakcji, lecz również z uwagi na to, że każde sprowokowanie Bloodwyna odbiera mu 5 punktów siły oraz 25 punktów życia. Można go jednak potraktować w ten sposób maksymalnie trzy razy.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – czy Geralt oglądał Pulp Fiction?

Gdybym miał pisać wyłącznie o ciekawostkach z trzeciej odsłony Wiedźmina, z pewnością miałbym zapełniony grafik na 2023 rok. Jedna z nich jest dość dobrze znana, ale uznałem, że również na tyle ciekawa, że warto o niej wspomnieć raz jeszcze.

Na pewnym etapie gry Zoltan prosi Geralta o pomoc w zdobyciu kilku kart do Gwinta. Jedną z nich posiada niejaki Zed, jednak po dotarciu na miejsce okazuje się, że Zed został zabity. Wiedźminowi udaje się zdobyć kartę, a zapytany przez Zoltana o to, czy „Zed mocno z niego za nią zdarł”, Geralt odpowiada: „Zed zszedł”, co jest nawiązaniem do słów „Zed’s Dead”, wypowiadanych w Pulp Fiction przez Butcha (granego przez Bruce’a Willisa).

Cyberpunk 2077 – najlepszy przyjaciel człowieka

Przemierzając ulice Night City, pokonamy wielu wrogów, wykonamy sporo zadań i zapewne natrafimy na jakieś bugi. Tak czy inaczej, po emocjonującym dniu dobrze byłoby wrócić do głównego apartamentu, odpocząć i pogłaskać kota. Futrzaka, o ile go zdobyliśmy, niestety nie można pomiziać, ale za to można okazać czułość iguanie. Jajo gada można zdobyć podczas zadania w Konpeki Plaza – znajduje się ono w pokoju Yorinobu. Wystarczy przeszukać terrarium i zabrać je. Następnie po przybyciu do apartamentu należy odłożyć je na niewielki talerzyk znajdujący się na środku pokoju. Po pewnym czasie iguana się wykluje, a V będzie mógł/mogła ją pogłaskać. Wówczas pojawi się także Johnny, grający na gitarze.

Zapraszamy na TikToka

Jeżeli chcecie poznać więcej easter eggów lub szukacie informacji ze świata gier i technologii zaprezentowanych w krótkim formacie wideo, zajrzyjcie na naszego TikToka, gdzie znajdziecie sporo szortów związanych ze znanymi tytułami.

Jeśli podoba Wam się taka forma materiałów i chcecie ich więcej, chętnie wybierzemy mniej znane ciekawostki, również z niszowych tytułów.

Wy również macie wpływ na to, jakie produkcje pojawią się tu w przyszłości. Jeżeli chcecie, aby ciekawostka z Waszej ulubionej gry została zaprezentowana w następnym materiale, podzielcie się tytułem gry w komentarzu.

  1. Gry Online na TikToku

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej