Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2023, 11:49

autor: Adrian Werner

Hogwarts Legacy na PC okiem graczy, dzielą się wrażeniami i wydajnością

Część graczy pecetowych już bawi się w Hogwarts Legacy. Te osoby dzielą się informacjami o problemach z wydajnością oraz poradami, jak sobie z nimi radzić.

Źródło fot. WB Games
i

Do oficjalnej premiery Hogwarts Legacy pozostały jeszcze dwa dni, ale już wczoraj zabawę rozpoczęły osoby, które kupiły Edycję Deluxe. Dzięki temu w sieci pojawiło się wiele opinii na temat stanu technicznego wersji PC.

Problemy gry na PC

Według graczy pecetowe wydanie Hogwarts Legacy ma pozostawiać trochę do życzenia.

  1. Gra działa ogólnie płynnie, ale gracze informują, że zdarzają się nagłe spadki wydajności i często trudno je wytłumaczyć tym, co akurat dzieje się na ekranie.
  2. Przykładowo jeden z fanów ma kartę GeForce 3070. Na niej Hogwarts Legacy działa w ok. 75 klatkach na sekundę na wysokim poziomie detali (bez ray tracingu i w rozdzielczości 1440p). Okazjonalnie gra potrafi jednak na krótką chwilę zejść do 15 fps-ów, a w jednym momencie wydajność spadła nawet do 7 klatek na sekundę.
  3. Inni gracze informują o błędzie, który powoduje wyświetlanie niskiej jakości modeli postaci, wyglądających niczym z 32-bitowych konsol. Jak się to prezentuje, możecie zobaczyć na poniższym obrazku:
Hogwarts Legacy na PC okiem graczy, dzielą się wrażeniami i wydajnością - ilustracja #1
Źródło fot. alliteracia.

Porady graczy

Na Reddicie gracze dzielą się poradami, jak poradzić sobie z niektórymi problemami w grze.

Ręczne zaktualizowanie plików DLSS

Część poleca podmianę plików DLSS w grze. Wersja tej technologii dołączona do Hogwarts Legacy jest bowiem dosyć stara. Można to zrobić za pomocą aplikacji DLSS Swapper, co jest jednak dosyć trudne.

Znacznie łatwiejszym rozwiązaniem jest ręczne zaktualizowanie plików DLSS. Wystarczy pobrać archiwum z plikami dll i wypakować je do „…\Steam\steamapps\common\Hogwarts Legacy\Engine\Plugins\Runtime\Nvidia\DLSS\Binaries\ThirdParty\Win64"

Wielu fanów wypróbowało już tę metodę i donoszą, że poskutkowało to znaczącymi wzrostami wydajności i redukcją przycinania.

  1. Pobierz zaktualizowane pliki DLSS

Grzebanie w ustawieniach

Inni gracze doradzają wyłączenie opcji v-sync w grze i włączenie synchronizacji pionowej w panelu sterowania Waszej karty graficznej. Jeśli macie układ GeForce, to dużą różnicę ma robić także skorzystanie z Nvidia Reflex z włączoną funkcją boost.

Ponadto gdy kampania dotrze do momentu, w którym możecie eksplorować wnętrze Hogwartu, lepiej zrestartować grę. Standardowo w tym momencie wydajność u wielu osób ulega bowiem drastycznemu pogorszeniu, ale po ponownym uruchomieniu silnik znowu działa prawidłowo.

Większa immersja

Gracze zachwyceni są otwartym światem w grze. Dlatego niektórzy z nich polecają wyłączenie znaczników celów i minimapy, co zwiększa immersję.

Rekord na Twitchu

To, jak bardzo wyczekiwaną grą jest Hogwarts Legacy, najlepiej oddaje fakt, że produkcja ustanowiła nowy rekord serwisu Twitch. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia transmisje z tej produkcji oglądało ponad 1,3 mln widzów równocześnie.

W osiągnięciu tego sukcesu pomogły atrakcyjne Twitch Drops – osoby, które w dniach 7-24 lutego obejrzą co najmniej 30 minut streama z tej gry, mogą odblokować jeden z czterech wirtualnych przedmiotów (kostium, okulary, czapkę oraz szalik). Zdobycie wszystkich wymaga obejrzenia czterech transmisji o tej długości.

Przypomnijmy, że Hogwarts Legacy ukaże się oficjalnie 10 lutego na PC oraz konsolach Xbox Series X, Xbox Series S i PlayStation 5. Posiadacze Xboksa One i PlayStation 4 na swoje wydanie będą musieli poczekać do 4 kwietnia, a użytkownicy Nintendo Switch – do 25 lipca.

  1. Recenzja Hogwarts Legacy – gra, która oczaruje także mugoli
  2. Hogwarts Legacy: Porady na start
  3. Oficjalna strona internetowa Hogwarts Legacy

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej