Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2013, 12:15

autor: qjin

Chaos Chronicles „zamrożone” z powodu konfliktu z wydawcą gry

Dowiedzieliśmy się, że prace nad Chaos Chronicles, klasycznym cRPG-iem w klimatach fantasy, zostały wstrzymane. Przyczyną jest konflikt prawny pomiędzy twórcami a wydawcą gry, firmą bitComposer. Fani wystartowali z petycją o wznowienie procesu produkcyjnego.

Chaos Chronicles może nigdy nie ujrzeć światła dziennego - Chaos Chronicles „zamrożone” z powodu konfliktu z wydawcą gry - wiadomość - 2013-07-22
Chaos Chronicles może nigdy nie ujrzeć światła dziennego

Peter „HobGoblin42” Ohlmann, kierownik projektu, poinformował na łamach forum RPGCodex, że Chaos Chronicles, turowy cRPG w rzucie izometrycznym, zostało „zamrożone”. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest konflikt prawny pomiędzy twórcami tytułu a firmą bitComposer, jego wydawcą. Przedstawiciel niemieckiego studia Coreplay nie chciał dłużej trzymać graczy w niewiedzy po tym, jak przez ostatnie miesiące stopniowo zaprzestawano informować o postępach w produkcji.

W grze mieliśmy kierować kilkuosobową drużyną i toczyć walki w turach - Chaos Chronicles „zamrożone” z powodu konfliktu z wydawcą gry - wiadomość - 2013-07-22
W grze mieliśmy kierować kilkuosobową drużyną i toczyć walki w turach

„Obecna sytuacja z Chaos Chronicles wynika wyłącznie z konfliktu pomiędzy nami a bitComposer. Na tę chwilę ukończenie i wydanie gry jest niepewne, odkąd ostatnia próba znalezienia porozumienia z wydawcą zakończyła się fiaskiem […]”. Ohlmann uzupełnił swoją wypowiedź następująco: „Oczywiście gra nie ukaże się latem, ponieważ bitComposer zatrzymał produkcję na początku tego roku z powodów prawnych. W nadchodzących tygodniach zdecydujemy ostatecznie, czy ujrzy ona światło dzienne, czy nie”.

Niestety, sytuacja nie wygląda różowo. W najlepszym razie premiera zostanie znacząco opóźniona, a w najgorszym – tytuł zapowiedziany w połowie 2012 roku w ogóle nie zadebiutuje na rynku, mimo zaawansowanego etapu prac. Nie zdradzono szczegółów, czemu ni stąd, ni zowąd porozumienie na linii Coreplay-bitComposer zostało zachwiane. Zmartwieni gracze oczekujący na grę utworzyli petycję w sprawie wznowienia prac, którą możecie podpisywać w tym miejscu.

Przyczyną nieciekawego obrotu spraw jest konflikt pomiędzy studiem Coreplay i firmą bitComposer - Chaos Chronicles „zamrożone” z powodu konfliktu z wydawcą gry - wiadomość - 2013-07-22
Przyczyną nieciekawego obrotu spraw jest konflikt pomiędzy studiem Coreplay i firmą bitComposer

Chaos Chronicles miało być rasowym cRPG-iem z akcją osadzoną w uniwersum fantasy pełnym nie tylko ludzi, ale także elfów, krasnoludów, orków, gnomów i wielu innych ras . Za produkcję odpowiadali twórcy, którzy wcześniej maczali palce w ostatnich grach z serii Jagged Alliance, a inspiracje czerpali z m.in. Pool of Radiance, Ultima, Bard’s Tale, Temple of Elemental Evil oraz z czwartej edycji papierowej gry fabularnej Dungeons & Dragons. Akcja tytułu miała skupiać się nie tylko na walce, rozgrywanej w turach na siatce heksagonalnej, lecz przede wszystkim na eksploracji klimatycznych lokacji pięcioosobową drużyną śmiałków i poszukiwaczy przygód, jak za czasów sag Baldur’s Gate czy Icewind Dale. Szerzej o tym, czym miało być Chaos Chronicles, dowiecie się z naszej zapowiedzi.

Produkcja miała zadebiutować na pecetach latem tego roku. Jak tylko będziemy wiedzieli więcej o losie Chaos Chronicles, niezwłocznie Was o tym poinformujemy. Obecnie pozostaje podpisać się pod petycją oraz trzymać kciuki za pozytywny finał tego nieciekawego obrotu spraw.