Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2013, 12:15

autor: qjin

Chaos Chronicles „zamrożone” z powodu konfliktu z wydawcą gry

Dowiedzieliśmy się, że prace nad Chaos Chronicles, klasycznym cRPG-iem w klimatach fantasy, zostały wstrzymane. Przyczyną jest konflikt prawny pomiędzy twórcami a wydawcą gry, firmą bitComposer. Fani wystartowali z petycją o wznowienie procesu produkcyjnego.

Chaos Chronicles może nigdy nie ujrzeć światła dziennego - Chaos Chronicles „zamrożone” z powodu konfliktu z wydawcą gry - wiadomość - 2013-07-22
Chaos Chronicles może nigdy nie ujrzeć światła dziennego

Peter „HobGoblin42” Ohlmann, kierownik projektu, poinformował na łamach forum RPGCodex, że Chaos Chronicles, turowy cRPG w rzucie izometrycznym, zostało „zamrożone”. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest konflikt prawny pomiędzy twórcami tytułu a firmą bitComposer, jego wydawcą. Przedstawiciel niemieckiego studia Coreplay nie chciał dłużej trzymać graczy w niewiedzy po tym, jak przez ostatnie miesiące stopniowo zaprzestawano informować o postępach w produkcji.

W grze mieliśmy kierować kilkuosobową drużyną i toczyć walki w turach - Chaos Chronicles „zamrożone” z powodu konfliktu z wydawcą gry - wiadomość - 2013-07-22
W grze mieliśmy kierować kilkuosobową drużyną i toczyć walki w turach

„Obecna sytuacja z Chaos Chronicles wynika wyłącznie z konfliktu pomiędzy nami a bitComposer. Na tę chwilę ukończenie i wydanie gry jest niepewne, odkąd ostatnia próba znalezienia porozumienia z wydawcą zakończyła się fiaskiem […]”. Ohlmann uzupełnił swoją wypowiedź następująco: „Oczywiście gra nie ukaże się latem, ponieważ bitComposer zatrzymał produkcję na początku tego roku z powodów prawnych. W nadchodzących tygodniach zdecydujemy ostatecznie, czy ujrzy ona światło dzienne, czy nie”.

Niestety, sytuacja nie wygląda różowo. W najlepszym razie premiera zostanie znacząco opóźniona, a w najgorszym – tytuł zapowiedziany w połowie 2012 roku w ogóle nie zadebiutuje na rynku, mimo zaawansowanego etapu prac. Nie zdradzono szczegółów, czemu ni stąd, ni zowąd porozumienie na linii Coreplay-bitComposer zostało zachwiane. Zmartwieni gracze oczekujący na grę utworzyli petycję w sprawie wznowienia prac, którą możecie podpisywać w tym miejscu.

Przyczyną nieciekawego obrotu spraw jest konflikt pomiędzy studiem Coreplay i firmą bitComposer - Chaos Chronicles „zamrożone” z powodu konfliktu z wydawcą gry - wiadomość - 2013-07-22
Przyczyną nieciekawego obrotu spraw jest konflikt pomiędzy studiem Coreplay i firmą bitComposer

Chaos Chronicles miało być rasowym cRPG-iem z akcją osadzoną w uniwersum fantasy pełnym nie tylko ludzi, ale także elfów, krasnoludów, orków, gnomów i wielu innych ras . Za produkcję odpowiadali twórcy, którzy wcześniej maczali palce w ostatnich grach z serii Jagged Alliance, a inspiracje czerpali z m.in. Pool of Radiance, Ultima, Bard’s Tale, Temple of Elemental Evil oraz z czwartej edycji papierowej gry fabularnej Dungeons & Dragons. Akcja tytułu miała skupiać się nie tylko na walce, rozgrywanej w turach na siatce heksagonalnej, lecz przede wszystkim na eksploracji klimatycznych lokacji pięcioosobową drużyną śmiałków i poszukiwaczy przygód, jak za czasów sag Baldur’s Gate czy Icewind Dale. Szerzej o tym, czym miało być Chaos Chronicles, dowiecie się z naszej zapowiedzi.

Produkcja miała zadebiutować na pecetach latem tego roku. Jak tylko będziemy wiedzieli więcej o losie Chaos Chronicles, niezwłocznie Was o tym poinformujemy. Obecnie pozostaje podpisać się pod petycją oraz trzymać kciuki za pozytywny finał tego nieciekawego obrotu spraw.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Chaos Chronicles

Chaos Chronicles