Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2019, 10:59

Celeste - darmowe DLC opóźnione

Studio Matt Makes Games poinformowało, że premiera darmowego DLC do platformówki Celeste została opóźniona. Zdradzono za to kilka nowych konkretów odnośnie tego dodatku.

Gra Celeste ukazała się w styczniu ubiegłego roku. - Celestr - darmowe DLC opóźnione - wiadomość - 2019-01-13
Gra Celeste ukazała się w styczniu ubiegłego roku.
CELESTE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Matt Makes Games
  2. Wydawca: Matt Makes Games
  3. Gatunek: platformówka 2D
  4. Platformy: PC, PS4, XONE, Switch
  5. Data premiery: styczeń 2018 r.

25 stycznia pierwsze urodziny obchodzić będzie dwuwymiarowa platformówka Celeste. Dzień ten miała uświetnić premiera darmowego DLC z nowymi poziomami, ale twórcy poinformowali, że dodatek zaliczy lekki poślizg. Na razie nie podano nowej daty premiery.

Matt Thorson, czyli szef studia Matt Makes Games, zdradził za to kilka konkretów odnośnie tego rozszerzenia. DLC zaoferuje nowy rozdział kampanii. Zabraknie tzw. B-Sides, czyli alternatywnych trudniejszych wersji poziomów. To nie powinno jednak być problemem, gdyż mapy mają stanowić większe wyzwanie niż cokolwiek, co do tej pory zaoferowało Celeste.

Na dodatkowych poziomach zabraknie truskawek do zbierania. Możemy za to liczyć na nowe przedmioty, a rozgrywkę uatrakcyjnią niedostępne wcześniej mechaniki. Twórcy podkreślili również, że DLC będzie darmowe na wszystkich platformach sprzętowych.

Przypomnijmy, że Celeste zadebiutowało w styczniu ubiegłego roku, w wersjach na PC oraz konsole PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One. Gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Według serwisu Metacritic wydanie na PS4 posiada średnią recenzji na poziomie 91%. Z kolei na Steamie 97% ocen użytkowników jest pozytywnych.

Celeste okazało się również sukcesem kasowym. W ubiegłym miesiącu twórcy pochwalili się, że sprzedaż gry przekroczyła pół miliona egzemplarzy.

Studio Matt Makes Games ma wkrótce ujawnić swój kolejny projekt. Wiemy, że na pewno nie będzie to Skytorn. Ten tytuł zapowiedziano wiele lat temu, ale twórcy zawiesili nad nim prace w trakcie produkcji Celeste i kilka tygodni temu poinformowali o porzuceniu gry.

  1. Oficjalna strona gry