Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2022, 12:46

CD Projekt zawarł ugodę z inwestorami rozczarowanymi Cyberpunkiem 2077

Sprawa inwestorów, którzy stracili na premierze gry Cyberpunk 2077, dobiegła końca. CD Projekt podpisał ugodę zawierającą „oświadczenie o braku przyznania się do jakiejkolwiek winy Spółki czy pozostałych osób pozwanych”.

Firma CD Projekt zawarła ugodę z amerykańskimi inwestorami w sprawie premiery Cyberpunka 2077. Jak podano w najnowszym raporcie bieżącym, polska spółka podpisała formalny dokument ugody (Stipulation and Agreement of Settlement) wraz z załącznikami. W tymże ponownie poświadczono o „braku przyznania się do jakiejkolwiek winy Spółki czy pozostałych osób pozwanych”.

Ugoda ostatecznie kończy sprawę inwestorów, którzy stracili pieniądze zainwestowane w CD Projekt na skutek premierowych wyników Cyberpunka 2077. Gra wypadła bowiem gorzej, niż oczekiwali giełdowcy po obietnicach dewelopera. W efekcie w Ameryce złożono cztery pozwy, ostatecznie skonsolidowane w jeden.

To właśnie w tej sprawie prowadzono rozmowy, do których przystąpiono w zeszłym miesiącu. Najwyraźniej negocjacje przebiegły sprawnie, aczkolwiek nie podano, czy zawarcie ugody wiąże się z wypłaceniem rekompensaty dla poszkodowanych inwestorów. Na razie dokument złożono do kalifornijskiego sądu w celu zatwierdzenia porozumienia.

Ugoda z rozczarowanymi inwestorami na pewno cieszy CD Projekt, aczkolwiek nie kończy ona definitywnie problemów z Cyberpunkiem 2077. Gracze wciąż czekają na usunięcie wielu błędów w kolejnej aktualizacji, jak również pełnoprawne „wydanie” gry na konsolach dziewiątej generacji w pierwszym kwartale oraz darmowe DLC. Na pewno wzmocniłoby to sprzedaż gry, która wypada blado w porównaniu z pierwszymi prognozami.