Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2012, 09:30

autor: Sarge

CD Projekt wyda grę Alan Wake na PC w pełnej polskiej wersji językowej

Firma CD Projekt zajmie się wydaniem pecetowej edycji gry Alan Wake w naszym kraju. Tytuł ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej w sugerowanej cenie 99,99 złotych.

Firma CD Projekt ogłosiła, że wyda grę Alan Wake na PC. Dotychczas nie było pewne, czy produkcja studia Remedy Entertainment zadebiutuje oficjalnie w Polsce w wersji pudełkowej.

Tytuł ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej. Oznacza to, że usłyszymy w nim rodzimy dubbing, podczas gdy wersja na Xboksa 360 i ta dostępna na Steam oferują jedynie kinową lokalizację (napisy). Całkiem możliwe, że pojawi się możliwość dowolnej zmiany języka. Wielu graczy preferuje rozgrywkę jedynie z przetłumaczonymi napisami, więc mamy nadzieję, że taka opcja również znajdzie się w końcowym produkcie.

CD Projekt wyda grę Alan Wake na PC w pełnej polskiej wersji językowej - ilustracja #1

Sugerowana cena gry została ustalona na poziomie 99,99 złotych, a niektóre sklepy będą zapewne sprzedawać ją nieco taniej. Dla porównania, w serwisie Steam Alan Wake jest obecnie dostępny w promocji (13% zniżki) za 20,99 euro, czyli ok. 89 złotych. Firma CD Projekt nie podała dokładnej daty premiery pudełkowej wersji w naszym kraju. Wierzymy, że nastąpi ona równocześnie z resztą Europy, a więc 2 marca.

Pecetowy Alan Wake wczoraj zadebiutował w usłudze Steam. Dopiero niedawno potwierdzono, że gra ukaże się także w wersji pudełkowej. Podobnie jak edycja cyfrowa, całość będzie wzbogacona o dwa rozszerzenia DLC, które na Xboksie 360 sprzedawane są za dodatkową opłatą – mowa o The Signal oraz The Writer.

Alan Wake to gra akcji z elementami horroru, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Wcielamy się w tytułowego pisarza szukającego swojej narzeczonej Alice, która zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Przez większą część zabawy przemierzamy mroczne tereny miasteczka Bright Falls pod osłoną nocy. Największym sprzymierzeńcem głównego bohatera jest światło, które obniża odporność atakujących go przeciwników. Tytuł został wydany na Xboksie 360 w maju 2010 roku i zebrał pozytywne recenzje, choć nie sprzedał się rewelacyjnie.