Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2017, 18:00

autor: Aquma

CD Projekt RED rekrutuje

Na stronie CD Projekt RED pojawiło się kilka nowych ofert pracy. Mają one charakter „entry level”, co oznacza, że chodzi o stanowiska niskiego szczebla, niewymagające zbyt dużego doświadczenia.

CD Projekt RED rekrutuje - ilustracja #1

Jeśli jesteście zainteresowani pracą w branży, to warto zwrócić dziś uwagę na stronę CD Projekt RED. Pojawiło się na niej kilka ciekawych ofert zatrudnienia. Twórcy serii Wiedźmin poszukują młodszego specjalisty od wsparcia technicznego, młodszego programisty interfejsu, młodszego projektanta questów oraz młodszego producenta technologii.

Uwagę może zwrócić przede wszystkim to pierwsze ogłoszenie – od aplikanta nie jest wymagane niemal żadne doświadczenie zawodowe, co czyni z tej oferty świetną okazję dla osób, które marzą o tym, by pracować przy tworzeniu gier, ale nie miały dotychczas szansy zaistnieć w branży. Konieczne będą natomiast pewne umiejętności w zakresie komunikacji, bowiem to właśnie na kontakcie z fanami będzie się opierała lwia część codziennych obowiązków osoby zatrudnionej. Przyda się również znajomość dodatkowego języka (poza angielskim, który, co nie powinno stanowić zaskoczenia, jest wymagany w każdym z przypadków).

W przypadku pozostałych trzech ofert pewne doświadczenie będzie już potrzebne, jednak również one mają charakter „entry level” – co oznacza, że poszukiwani są ludzie na stanowiska niskiego szczebla. Od programisty UI oczekuje się wiedzy matematycznej i wysokich umiejętności w zakresie kodowania w C++. Projektant zadań będzie się musiał wykazać doświadczeniem modera oraz umiejętnościami w zakresie obsługi narzędzi i edytorów, pasją do gier (także systemów pen&paper), kreatywnością, umiejętnościami analitycznymi, zdolnością krytycznego myślenia, wyczuciem estetyki wizualnej oraz tempa narracji. Z kolei u „juniorskiego” producenta technologii CD Projekt RED doceni pewne obycie zawodowe (1 rok), umiejętności organizacyjne i doświadczenie w prowadzeniu projektów zespołowych (także np. na studiach) i świetną znajomość Excela. Dodatkowym atutem będzie umiejętność programowania w dowolnym języku.

CD Projekt RED to bodaj najsłynniejsza i najbardziej doceniana za granicą polska firma tworząca gry komputerowe. Swoją działalność spółka zaczęła jeszcze w 1994 roku. Wówczas, jeszcze jako CD Projekt (bez RED), firma zajmowała się lokalizowaniem i wydawaniem gier na rodzimym rynku (m.in. słynnych erpegów od BioWare i Black Isle: Baldur’s Gate I i II, Icewind Dale I i II, Planescape: Torment). Faktyczne studio deweloperskie zostało powołane do życia 8 lat później. Jego pierwszym projektem był wydany w 2007 roku Wiedźmin, jednak prawdziwą sławę przyniosły dopiero jego sequele: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (2011) oraz – przede wszystkim – Wiedźmin 3: Dziki Gon. Obecnie Redzi pracują nad swoim kolejnym projektem, którym jest Cyberpunk 2077 – adaptacja popularnego w Polsce w latach 90., papierowego systemu RPG autorstwa Mike’a Pondsmitha.

Więcej informacji o firmie i ofertach pracy znajdziecie na oficjalnej stronie CD Projekt RED.