Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2011, 15:05

autor: Sarge

CD Projekt ponownie dystrybutorem gier Blizzard Entertainment. StarCraft II: Wings of Liberty za 199,99! [news zaktualizowany]

Gry autorstwa Blizzard Entertainment wracają do oferty firmy CD Projekt. W związku z tym, polski dystrybutor 1 września wprowadzi do sprzedaży reedycje popularnych hitów na PC.

Firma CD Projekt ogłosiła, że do jej oferty powracają gry autorstwa Blizzard Entertainment. Z tej okazji w najbliższy czwartek do sprzedaży trafią reedycje doskonale znanych hitów na PC.

„Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że będziemy mogli zaoferować polskim graczom największe klasyki, jak również nowsze tytuły Blizzarda. Gry tej firmy, to bez względu na wiek, pozycje kultowe. Każdy prawdziwy gracz powinien mieć je na półce!” – tak powyższą wiadomość skomentował Michał Gembicki, dyrektor zarządzający CD Projekt.

CD Projekt ponownie dystrybutorem gier Blizzard Entertainment. StarCraft II: Wings of Liberty za 199,99! [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Pierwszym efektem wznowionej współpracy między firmami, będzie wydanie 1 września następujących pozycji na PC:

  • StarCraft II: Wings of Liberty - 199,99 zł;
  • Diablo II Złota Edycja - 59,99 zł;
  • WarCraft III: Złota Edycja - 59,99 zł;
  • StarCraft + Brood War - 29,99 zł;
  • World of WarCraft: Battle Chest - 59,99 zł;
  • World of WarCraft: Wrath of the Lich King - 59,99 zł;
  • World of WarCraft Authenticator - 39,99 zł.

Podane kwoty to ceny detaliczne. Oznacza to, że w wielu polskich sklepach poszczególne produkty będziecie mogli zakupić taniej. Oferta firmy CD Projekt poszerzy się również o nowe pozycje Blizzarda, gdy tylko ujrzą światło dzienne. Dotyczy to takich gier, jak Diablo III czy StarCraft II: Heart of the Swarm.

UAKTUALNIENIE #1: Stanowisko Activision Blizzard w tej sprawie przedstawił Arnaud Doudard, dyrektor sprzedaży amerykańskiego koncernu. Firma postanowiła podzielić w kilku krajach (w tym w Polsce) wydawanie gier Activision i Blizzarda na dwóch różnych dystrybutorów. W naszym kraju produkcje autorstwa Blizzard Entertainment będą się więc ukazywać dzięki firmie CD Projekt, a tytuły od Activision nadal pozostają w rękach Licomp Empik Multimedia.

„Podzielenie dystrybucji w Polsce jest jedną z tych korporacyjnych decyzji, podjętą ze względu na specyficzną ofertę Blizzarda i duży katalog gier od Activision. Firma Activision Blizzard postanowiła podzielić dystrybucję w wielu krajach, takich jak Polska, Rosja i wiele innych” – powiedział Arnaud Doudard.

UAKTUALNIENIE #2: Michał Gembicki odniósł się do pytań o ceny, w jakich oferowane będą produkty firmy Blizzard - W kwestii ceny gry Starcraft 2 powstało ostatnio sporo kontrowersji. Kluczowym jest stwierdzenie jakoby CD PROJEKT wprowadzał na rynek reedycję w cenie 199,99 zł, a przecież wcześniej ustami Michała Kicińskiego obiecywaliśmy cenę niższą. Wyjaśniając więc, gra Starcraft 2, która znalazła się w katalogu wydawniczym CD PROJEKT od 01 września 2011 faktycznie jest w cenie 199,99 zł, natomiast nie jest to pod żadnym względem reedycja. To nic innego jak premierowa wersja gry, której obecna rynkowa cena sugerowana to właśnie 199,99 zł. W wyniku zmiany dystrybutora oczywistym jest, że te tytuły które już znajdują się na rynku w określonych cenach w nich muszą pozostać. Nie zdradzając zbyt wiele z kulis rozmów mogę dodać, że w tej chwili dokładamy wszelkich starań, aby kolejne nowe premierowe produkty ukazała się w innej, jak mamy nadzieję bardziej atrakcyjnej cenie. Na wynik tych rozmów trzeba jednak poczekać chwilę dłużej, pamiętając jednocześnie, że tak naprawdę jest to dopiero początek dystrybucji gier firmy Blizzard przez CD PROJEKT.