Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2022, 09:12

autor: Adrian Werner

Nowości na Steam. W tym tygodniu krwawy horror i uliczne wyścigi

W tym tygodniu na Steamie zadebiutują takie gry, jak Need for Speed Unbound, Marvel's Midnight Suns, The Callisto Protocol, Soccer Story czy Warhammer 40,000: Darktide.

Źródło fot. Electronic Arts
i

Zapraszamy do lektury przeglądu najważniejszych premier na Steamie w okresie 28 listopada do 4 grudnia. To będzie ostatni tak gorący tydzień w tym roku. Na rynku zadebiutuje szereg superprodukcji, skierowanych do fanów gier wyścigowych, horrorów, turowych strategii i FPS-ów. Pojawi się również szereg mniejszych produkcji, w tym MOBA współtwórcy League of Legends.

Premiera tygodnia to Need for Speed Unbound (2 grudnia)

Jedną z najważniejszych premier nie tylko tygodnia, ale również całego grudnia najpewniej okaże się Need for Speed Unbound, czyli najnowsza odsłona przebojowego cyklu wyścigowego firmy Electronic Arts.

Gra ma zaoferować mocno nietypowy jak na tę serię styl graficzny, który połączy realistyczne lokacje i auta z kreskówkowymi efektami.

NFS Unbound to również zmiana studia za kierownicą całego cyklu. Znane z poprzednich części Ghost Games zastąpił bowiem zespół Criterion Games. Ostatnią częścią serii, którą opracowała ta ekipa było udane Need for Speed: Most Wanted z 2012 roku.

 1. Need for Speed Unbound na Steamie

Najważniejsze premiery na Steamie: 28 listopada – 4 grudnia 2022 roku

28 listopada

Forest Camp Story, Shiny Ski Resort, Tennis Club Story

Po krótkiej przerwie japońskie studio Kairosoft wznowiło przenoszenie na PC swoich przebojów mobilnych. Dzisiaj otrzymamy:

 1. Forest Camp Story – grę o zarządzaniu ośrodkiem kempingowym.
 2. Shiny Ski Resort – grę pozwalającą na wcielenie się w zarządcę zimowego środka wypoczynkowego.
 3. Tennis Club Story – grę o zarządzaniu klubem tenisowym.
Nowości na Steam. W tym tygodniu krwawy horror i uliczne wyścigi - ilustracja #1
Tennis Club Story. Żródło fot. Kairosoft

29 listopada

Soccer Story

Na jedną z najciekawszych premier tygodnia zapowiada się Soccer Story. To zręcznościowe RPG wzbogacone o elementy gry sportowej. Produkcja wygląda bardzo obiecująco i może okazać się jedną z najmilszych niespodzianek listopada.

Większość wyzwań w kampanii będzie miała postać zręcznościowych zawodów piłkarskich, wśród których znajdziemy zarówno mecze, jak i łamigłówki.

 1. Soccer Story na Steamie

The Knight Witch

Natomiast The Knight Witch to intrygująco zapowiadająca się zręcznościówka, która połączy platformówkę 2D typu metroidvania z elementami shoot’em upa i karcianki.

 1. The Knight Witch na Steamie
Nowości na Steam. W tym tygodniu krwawy horror i uliczne wyścigi - ilustracja #2
Źródło fot. Team17.

30 listopada

Battle of Britain, Norway and Atlantic

Fanów hardkorowych gier bitewnych zainteresować może Battle of Britain, Norway and Atlantic, której premierę zaplanowano na środę. To rozgrywana w czasie rzeczywistym strategia wojenna, pozwalająca wziąć udział w bitwach morskich i powietrznych z okresu II wojny światowej.

Minimalistyczną grafikę ma wynagrodzić wysoki realizm i mocno rozbudowana mechanika potyczek.

 1. Battle of Britain, Norway and Atlantic na Steamie
Nowości na Steam. W tym tygodniu krwawy horror i uliczne wyścigi - ilustracja #3
Źródło fot. Sand Table Software.

Fangs

Sporo namieszać może Fangs. To gra MOBA, która zapowiadana jest jako produkcja przyjazna dla nowicjuszy.

Powód, dla którego fani gatunku obiecują sobie wiele po tej pozycji, jest fakt, że stoi za nią Steve „Guinsoo" Feak. Był on jednym z kluczowych moderów w początkowych fazach rozwoju modyfikacji DotA-Allstars (jeszcze zanim projekt przejął IceFrog), a następnie realizował się jako jeden z głównych projektantów League of Legends.

 1. Fangs na Steamie

Futurust

Z kolei Futurust to przygodówka z mocno nietypowym, komiksowym stylem graficznym, która przeniesie nas do przyszłości, gdzie upadłą cywilizację ludzką nieudolnie próbują odtworzyć roboty.

 1. Futurust na Steamie

Warhammer 40,000: Darktide

W środę odbędzie się również oficjalna premiera Warhammer 40,000: Darktide. Piszemy „oficjalna”, gdyż osoby z preorderami grają już od 17 listopada. To kooperacyjna gra akcji od autorów popularnego cyklu Warhammer: Vermintide.

Warhammer 40,000: Darktide na razie zbiera dobre opinie. Gra ma sporo problemów technicznych, ale gracze chwalą sobie rozgrywkę i klimat. Na Steamie produkcja ma 78% pozytywnych ocen.

 1. Warhammer 40,000: Darktide na Steamie

1 grudnia

International Basketball Manager 23

International Basketball Manager 23 to manager sportowy, w którym pokierujemy drużyną koszykarską. To mocno niszowa produkcja z minimalistyczną grafiką. Cykl cieszy się jednak dobrą renomą – zeszłoroczna edycja ma 87% pozytywnych ocen na Steamie.

 1. International Basketball Manager 23 na Steamie

Legion TD 2 – Desert Ridge Campaign

Popularna strategia sieciowa Legion TD 2 otrzyma w tym tygodniu dodatek Desert Ridge Campaign. Wprowadzi on kampanię fabularną, którą będziemy mogli rozegrać samotnie lub w kooperacji.

 1. Legion TD 2 – Desert Ridge Campaign na Steamie

Moonshine Inc.

W czwartek do sprzedaży trafi również Moonshine Inc., czyli strategia ekonomiczna autorstwa polskiego studia Klabater, w której zajmiemy się produkcją bimbru oraz innych nielegalnych alkoholi.

 1. Moonshine Inc. na Steamie

Oxyjet

Oxyjet to nietypowa gra towarzyska, obracająca się wokół potyczek miedzy dwoma statkami kosmicznymi. Starcia te wzorowane są na pojedynkach sumo – zamiast korzystać z broni pokładowej gwiezdne jednostki będą taranowały się nawzajem, próbując wypchnąć rywala z pola zapewniającego załogom dostawy tlenu.

 1. Oxyjet na Steamie
Nowości na Steam. W tym tygodniu krwawy horror i uliczne wyścigi - ilustracja #4
Źrodło fot. Upstairs Digital.

Predecessor

Fangs nie będzie jedyną dużą premierą tygodnia w kategorii MOBA. W czwartek rynku zadebiutuje również Predecessor, które połączy ten gatunek z elementami FPS-a.

 1. Predecessor na Steamie
Nowości na Steam. W tym tygodniu krwawy horror i uliczne wyścigi - ilustracja #5
Źródło fot. Omeda Studios.

Romancing SaGa -Minstrel Song- Remastered

Fani jRPG-ów wypatrują premiery Romancing SaGa -Minstrel Song- Remastered. To odświeżona wersja gry wydanej pierwotnie na PlayStation 2 w 2005 roku.

Poza ulepszoną grafiką otrzymamy nowe postacie i klasy, jak również poprawione mechanizmy bitew.

 1. Romancing SaGa -Minstrel Song- Remastered na Steamie

Tropico 6 – New Frontiers

Innym ciekawym dodatkiem, który zadebiutuje w tym tygodniu, będzie New Frontiers do Tropico 6. Wzbogaci on rozgrywkę o program kosmiczny.

 1. Tropico 6 – New Frontiers na Steamie

2 grudnia

Marvel's Midnight Suns

Od dawna nie było tak intensywnego dnia na Steamie, na jaki zapowiada się najbliższy piątek. Jedną z wielkich produkcji, które zadebiutują właśnie tego dnia, będzie Marvel's Midnight Suns.

To turowe taktyczne RPG, w którym pokierujemy drużyną superbohaterów. Sporo obiecujemy sobie po tej produkcji, gdyż odpowiada za nią studio Firaxis, autorzy serii XCOM.

 1. Marvel's Midnight Suns na Steamie

The Callisto Protocol

Ten tydzień będzie obfitował w wielkie premiery. Poza wspomnianymi Warhammer 40,000: Darktide, Need for Speed Unbound oraz Marvel's Midnight Suns na rynku zadebiutuje The Callisto Protocol.

To horror w klimacie science fiction, który pomyślano jako duchowego spadkobiercę cyklu Dead Space. Nad projektem pracowało wielu weteranów tej serii, więc sporo sobie obiecujemy po ich najnowszym dziele.

 1. The Callisto Protocol na Steamie
 2. Callisto Protocol to po prostu Dead Space 4 – i więcej mi do szczęścia nie trzeba

Train Operator 377

W piątek na Steamie zadebiutuje Train Operator 377. To symulator kolei, który odtworzy najsłynniejsze brytyjskie trasy.

 1. Train Operator 377 na Steamie
Nowości na Steam. W tym tygodniu krwawy horror i uliczne wyścigi - ilustracja #6
Źródło fot. Heliosphere Software.

Warlords Under Siege

Z kolei Warlords Under Siege to RTS wzbogacony o elementy roguelike, w którym zajmiemy się budową miasteczka, a następnie jego obroną przez hordami potworów.

Gra intryguje nas głównie z powodu osób jej twórców. Studio Redkar Limited wcześniej opracowało wyśmienitą strategię Citizens: Far Lands, która na Steamie ma 93% pozytywnych ocen, więc liczymy, że Warlords Under Siege będzie równie udane.

 1. Warlords Under Siege na Steamie

4 grudnia

Art of the Rail

Rzadko się zdarza, aby w niedzielę debiutowały godne uwagi produkcje. Tym razem będzie jednak inaczej, gdyż w ostatni dzień tygodnia ukaże się Art of the Rail. Za projekt odpowiada studio RocketWerkz, założone przez twórcę DayZ – Deana Halla.

To strategia ekonomiczna traktująca o rozbudowie sieci połączeń kolejowych, która ma się odwoływać do klasyki tego gatunku z lat 90. ubiegłego wieku.

 1. Art of the Rail na Steamie
Nowości na Steam. W tym tygodniu krwawy horror i uliczne wyścigi - ilustracja #7
Źrodło fot. RocketWerkz.