Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2017, 09:30

autor: AlexB

Call of Duty: WWII - tryb Nazi Zombies na oficjalnym zwiastunie

Studio Sledgehammer Games oficjalnie zaprezentowało zwiastun kooperacyjnego trybu Nazi Zombies, który pojawi się w grze Call of Duty: WWII. Zdradzili również kilka szczegółów dotyczących jego fabuły.

Żywe trupy nadchodzą! - Call of Duty: WWII - tryb Nazi Zombies na oficjalnym zwiastunie - wiadomość - 2017-07-21
Żywe trupy nadchodzą!

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że do sieci wyciekł zwiastun trybu Zombie, który znajdzie się w Call of Duty: WWII, czyli najnowszej odsłonie niezwykle popularnej serii strzelanek pierwszoosobowych. Film szybko został usunięty. Studio Sledgehammer Games, twórcy tytułu, nie kazali nam jednak długo czekać na oficjalną zapowiedź „żywych trupów” w nadchodzącej części słynnego cyklu. Wczoraj, podczas tegorocznej edycji konwentu Comic-Con San Diego zaprezentowali pełny trailer trybu Nazi Zombies. Można go obejrzeć poniżej. Ponadto deweloperzy zdradzili również kilka szczegółów na temat jego tła fabularnego.

CALL OF DUTY: WWII W SKRÓCIE:
  1. producent: Sladgehammer Games;
  2. wydawca: Activision Blizzard;
  3. premiera: 3 listopada 2017;
  4. platformy docelowe: PC, Xbox One, PlayStation 4;
  5. gatunek: drugowojenna strzelanina FPP.

Przypomnijmy, że bardzo popularny w serii Call of Duty kooperacyjny tryb Zombies, który po raz pierwszy pojawił się dziewięć lat temu w odsłonie World at War, nie zawsze brał siebie do końca na serio. Tak było chociażby w poprzedniej części, gdzie „żywe trupy” zostały potraktowane w sposób czysto rozrywkowy. Wygląda jednak na to, że tym razem deweloperzy zdecydowali się pójść w klimaty mrocznego, przerażającego horroru. Urealnienie fabuły zaprezentowanej w trybie Nazi Zombies podkreśla fakt, że według Glena Schofielda, prezesa Sledgehammer Games, jest ona oparta... na prawdziwych wydarzeniach. Gracze trafią do bawarskiego miasteczka Mittelburg, gdzie będą poszukiwali skradzionego przez Niemców dzieła sztuki (zgodnie z teoriami, ma to być Portret młodzieńca pędzla Rafaela Santiego, zrabowany z krakowskiego Muzeum Czartoryskich w latach 30. ubiegłego wieku). Niestety, na ich drodze pojawią się niezliczone zastępy chodzących, rozkładających się ciał. Jak widać na powyższym zwiastunie, podczas zabawy w trybie Nazi Zombies nie zabraknie eksperymentów na ludziach, złowieszczej narracji i klimatycznej ścieżki dźwiękowej. Jak podkreślił Schofield (via Eurogamer):

Tryb ten jest inny od wszystkiego, co widzieliście do tej pory. W Nazi Zombies zamierzamy zabrać graczy do bardzo mrocznych, ponurych miejsc. To będzie naprawdę niezwykłe doświadczenie horroru.

Podczas konwentu Comic-Con studio Sledgehammer Games przedstawiło również kolejnych aktorów, którzy użyczą swoich głosów bohaterom trybu Nazi Zombies w Call of Duty: WWII. Do tej pory wiedzieliśmy, że usłyszymy w nim Davida Tennanta (Dr. Who, Jessica Jones, Harry Potter i Czara Ognia) w roli byłego złodzieja Drostana Hynda oraz Elodie Yung (Daredevil, Dziewczyna z tatuażem, 13 dzielnica – Ultimatum), wcielającą się w Olivię Durant – historyczkę sztuki i eksperta od broni (trzeba przyznać, że to dość niecodzienne połączenie). Do tej dwójki dołączyli Udo Kier (Królestwo, Melancholia, Blade - Wieczny łowca), który wykreował postać doktora Petera Glucksbringera Strauba; Ving Rhemes (Pulp Fiction, seria Mission Impossible) jako żołnierz i uczony Jefferson Potts oraz Katheryn Winnick (Wikingowie) w roli poszukującej swojego brata inżynier Marie Fischer.

Call of Duty: WWII, w którym twórcy po dziewięciu latach powracają do korzeni serii, zadebiutuje na rynku 3 listopada bieżącego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. W naszym kraju gra pojawi się w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy), przygotowanej przez firmę CDP. Można już składać zamówienia przedpremierowe. Osoby, które zdecydują się na pre-order otrzymają dostęp do prywatnej bety, która rozpocznie się 25 sierpnia na PlayStation 4.