Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2017, 09:01

autor: Góral

Call of Duty: WWII - sztab generalny pokazany na zwiastunie

Firma Activision postanowiła pokazać zapowiedziany jakiś czas temu sztab generalny w Call of Duty: WWII, czyli swego rodzaju rozbudowane lobby, w którym będziemy mogli robić rożne rzeczy przed kolejnymi meczami.

Call of Duty: WWII – jeden z nowych screenów opublikowanych z okazji gamescomu. - Call of Duty: WWII - sztab generalny pokazany na zwiastunie - wiadomość - 2017-08-23
Call of Duty: WWII – jeden z nowych screenów opublikowanych z okazji gamescomu.

Podczas targów gamescom 2017 firma Activision Blizzard opublikowała nowy zwiastun i screeny z gry Call of Duty: WWII. Tym razem skupiono się na sztabie generalnym trybu wieloosobowego, czyli specjalnym hubie, w którym gracze spotkają się w przerwach pomiędzy kolejnymi potyczkami. Pisaliśmy o nim ostatnio, ale warto przypomnieć kilka najważniejszych rzeczy.

Nowa lokacja nie ma być zwykłym lobby, w którym co najwyżej porozmawiamy z innymi graczami. Zamiast tego będziemy mogli w niej robić rozmaite rzeczy. Jeżeli zechcemy podnieść swoje umiejętności lub rozgrzać się przed następną partyjką, udamy się na strzelnicę lub powalczymy na arenie. Miłośnicy e-sportu pójdą do kina, gdzie obejrzą tego typu rozgrywki. Najciekawszym patentem wydają się jednak naloty. Od czasu do czasu sztab będzie atakowany przez bombowce, a naszym zadaniem ma być odpieranie przeciwników, do czego użyjemy dział przeciwlotniczych. Sukcesy będą nagradzane.

Sztab główny w Call of Duty: WWII:
  • lobby/miejsce spotkań graczy w multiplayerze;
  • będzie można w nim trenować, odpierać ataki lotnicze czy oglądać rozgrywki e-sportowe w kinie;
  • sztab nie będzie dostępny w becie.

Niestety sztabu nie sprawdzimy podczas zbliżających się wielkimi krokami beta-testów. Odbędą się one najpierw na konsoli PlayStation 4, w dniach 25-28 sierpnia (start o godzinie 19:00 czasu polskiego). Kilka dni później rozpocznie się druga tura, tym razem na PS4 i XOne (1-4 września). Gwarantowany udział w zabawie mają osoby składające zamówienia przedpremierowe. Premiera pełnej wersji Call of Duty: WWII odbędzie się 3 listopada bieżącego roku. Gra ukaże się nie tylko na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, ale także na PC-tach.