Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2017, 16:30

autor: Góral

Call of Duty: WWII sporym sukcesem na PC-tach

Z danych dostępnych w serwisach GitHyp i Steam Spy wynika, że Call of Duty: WWII w wersji PC-towej radzi sobie bardzo dobrze - zdecydowanie lepiej niż zeszłoroczna odsłona serii.

W serwisie GitHyp, specjalizującym się w zbieraniu i analizowaniu danych ze Steama, ukazała się ciekawa informacja związana z popularnością PC-towej wersji gry Call of Duty: WWII. W szczytowym momencie w multiplayerze produkcji bawiło się około 56 tysięcy osób. Dodając do tego graczy przechodzących kampanię, otrzymamy łącznie 76 tysięcy. W porównaniu do Playerunknown's Battlegrounds, które dziś zanotowało prawie 2,4 miliona graczy w tym samym momencie, to słaby wynik, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę inne odsłony serii Call of Duty, okazuje się, że jest to znakomity rezultat.

Call of Duty: WWII sporym sukcesem na PC-tach - ilustracja #1
Call of Duty: WWII w skrócie:
  • strzelanka FPP na konsole XOne i PS4 oraz PC-ty;
  • ukazała się 3 listopada;
  • wersja PC-towa cieszy się sporą popularnością.

Najnowsza odsłona cyklu zjada na śniadanie zeszłoroczne Call of Duty: Infinite Warfare, które w najlepszym momencie mogło się poszczycić zaledwie 15 tysiącami graczy. Oznacza to, że w porównaniu do niego Call of Duty: WWII zanotowało 395% wzrost popularności. Mało tego. Jest to najlepszy rezultat od czasów wydanego w 2012 roku Call of Duty: Black Ops II, które zanotowało 99 tysięcy grających jednocześnie osób (70 tysięcy w multiplayerze – reszta w kampanii i trybie zombie).

Jak widać problemy trapiące przedpremierowe beta-testy nie zniechęciły PC-towców do inwestycji, co potwierdzają zresztą inne dane. Według informacji z serwisu Steam Spy Call of Duty: WWII znajduje się już w bibliotece blisko 350 tysięcy użytkowników Steama, a od premiery minęły zaledwie cztery dni – to lepszy wynik niż ten osiągnięty chociażby przez inną głośną strzelankę, Wolfenstein II: The New Colossus (około 180 tysięcy graczy). Z kolei wydane przed rokiem Call of Duty: Infinite Warfare ma tylko pół miliona użytkowników Steama, przy czym dane nie są w pełni wiarygodne, gdyż obejmują też osoby, które bawiły się podczas darmowego weekendu. Firma Activision Blizzard, wydawca Call of Duty: WWII, ma więc powody do zadowolenia.

Call of Duty: WWII dostępne jest na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach od 3 listopada. Tytuł zebrał bardzo dobre recenzje, będąc chwalonym za porządną i dojrzałą kampanię fabularną, mroczny tryb zombie oraz multiplayer, który co prawda nie różni się niczym specjalnym od tego z poprzednich odsłon cyklu, ale też w niczym im nie ustępuje.