Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2017, 09:00

autor: Góral

Call of Duty: WWII już dostępne. Gra zbiera bardzo dobre recenzje

Call of Duty: WWII, najnowsza odsłona popularnej serii strzelanek, zadebiutowało na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach. Tytuł zbiera pozytywne opinie w mediach.

Stało się. Od dziś na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych dostępna jest najnowsza odsłona serii Call of Duty, zatytułowana Call of Duty: WWII. Produkcja stworzona przez studio Sledgehammer Games, któremu pomagała ekipa Raven Software, przenosi nas w czasy II wojny światowej, oferując jak zwykle emocjonującą kampanię fabularną, a także multiplayer oraz przeznaczony do współpracy tryb zombie. Jak każda odsłona cyklu, tak i ta wzbudziła przed premierą skrajne emocje. Dziś możemy przekonać się, jak tytuł wypada w rzeczywistości, ale jeżeli nie chcecie ryzykować, to warto najpierw sprawdzić, co do powiedzenia mają recenzenci.

Kampania fabularna Call of Duty: WWII jest dojrzała i emocjonująca. - Call of Duty: WWII już dostępne. Gra zbiera bardzo dobre recenzje - wiadomość - 2017-11-03
Kampania fabularna Call of Duty: WWII jest dojrzała i emocjonująca.

Opinie

Call of Duty: WWII w skrócie:
 • FPS od studia Sledgehammer Games;
 • debiutuje dziś na konsolach XOne i PS4 oraz PC-tach;
 • gra zbiera bardzo dobre opinie w mediach – średnia w serwisie Metacritic wynosi 86 punktów (wersja na PS4).

Call of Duty: WWII doczekało się już wielu recenzji w największych growych mediach, przy czym dotyczą one głównie wersji konsolowych. Gra wypada bardzo dobrze i zbiera pochlebne opinie. Tytuł wprowadza do serii kilka nowinek, ale to w dalszym ciągu CoD z większością swoich zalet i wad. Kampania fabularna jest więc bardzo emocjonująca i efektowna, a do tego dojrzała i z dobrze nakreślonymi postaciami. Krótko pisząc, historia jest jak najbardziej na plus, choć dziennikarz serwisu GamesRadar+ twierdzi, że pierwsza połowa trybu fabularnego nieco zawodzi. Natomiast redaktor Hardcore Gamera uważa, że opowieść została poszatkowana, gdyż rozgrywa się na przestrzeni kilku lat. Niemniej ogólne wrażenia są pozytywne.

Równie dobrze wypada tryb zombie. Zgodnie z zapowiedziami twórców, jest on mroczniejszy, niż w ostatnich odsłonach cyklu. Zombie są też bardziej zróżnicowani, rozgrywka zdaje się być nieco trudniejsza, ale za to z jaśniej nakreślonymi celami. Do tego dochodzi masa sekretów poukrywanych na poszczególnych poziomach, więc fani tej formy zabawy będą usatysfakcjonowani.

Na koniec został multiplayer. Na jego temat nie ma się co za bardzo rozwodzić, gdyż jeżeli kochacie rozgrywkę oferowaną przez Call of Duty, to raczej się nie zawiedziecie. Recenzenci pozytywnie oceniają wprowadzone zmiany, w tym system dywizji czy nowy hub. Przeszkadza za to niewielka liczba map w War Mode i wielkość lokacji, które dla niektórych są nieco za małe. Zabawa jest jednak przednia, szybka i emocjonująca – jak to w Call of Duty.

Podsumowując, wychodzi na to, że otrzymaliśmy to, czego każdy się spodziewał – porządną, dobrze zrealizowaną strzelankę z fajną kampanią, wciągającym trybem zombie i charakterystycznym multiplayerem. Call of Duty: WWII nie nakłoni przeciwników serii do zmiany nastawienia, ale też nie zniechęci fanów. Ot, kolejny rok, kolejny CoD.

Wybrane recenzje:

Wymagania sprzętowe:

Minimalne:

 • Procesor: Intel Core i3 3225 3.3 GHz lub AMD Ryzen 5 1400
 • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 660 / GTX 1050 2 GB lub ATI Radeon HD 7850 / AMD RX 550 2 GB
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Twardy dysk: 90 GB dostępnej przestrzeni
 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7

Zalecane:

 • Procesor: Intel Core i5-2400 lub AMD Ryzen R5 1600X
 • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 970 / GTX 1060 6 GB lub AMD Radeon R9 390 lub AMD RX 5
 • Pamięć: 12 GB RAM
 • Twardy dysk: 90 GB dostępnej przestrzeni
 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Call of Duty: WWII

Call of Duty: WWII