Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2017, 09:15

autor: Movis

Rainbow Six: Siege z operacją White Noise; drugi operator GROM-u to kolejna kobieta?

Ubisoft zapewnił fanom przedsmak operacji White Noise, czyli ostatniego rozszerzenia w drugim roku wsparcia gry Rainbow Six: Siege. W centrum uwagi jest Korea Południowa, a polski oddział firmy mógł zdradzić nieco więcej niż centrala.

Ubisoft dzielnie zbliża się do pełnych dwóch lat wsparcia dla sieciowej strzelanki Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Zanim rozpocznie się trzeci etap, deweloper ma w zanadrzu ostatnią paczkę zawartości z roku drugiego – operację White Noise. Firma nie odkrywa jeszcze wszystkich kart, ale w zwięzłej oficjalnej informacji podaje parę ciekawostek przed prawdziwą zapowiedzią.

Białe tygrysy do akcji! - Rainbow Six: Siege z operacją White Noise; drugi operator GROM-u to kolejna kobieta? - wiadomość - 2017-11-03
Białe tygrysy do akcji!

Centralnym punktem operacji ma być Korea Południowa, gdzie zostanie też osadzona nowa mapa. Kolejny teren walk ma znajdować się w specjalnej wieży obserwacyjnej, z której widoczna jest panorama Seulu. Standardowo oznacza to też, że możemy liczyć na dwie nowe postaci z rodzimego kraju operacji. Tym razem są to „białe tygrysy” z 707. Batalionu do Zadań Specjalnych (707th SMB), sformowanego początkowo do antyterrorystycznej ochrony Igrzysk Olimpijskich z 1988 roku. Koreańska jednostka liczy sobie obecnie ok. 200 żołnierzy i dysponuje np. zespołem złożonym wyłącznie z kobiet, przeznaczonym do zadań w ograniczonej widoczności. Jak na razie nie wiadomo, jakie umiejętności będzie prezentować operator z ataku i obrony. Pierwszy z nich ma być jednak „uparty i odważny”, a defensywna postać ma być „metodyczna i wytrwała”.

Polacy także nie powinni czuć się zawiedzeni. Wprawdzie słuch o mapie osadzonej na naszej ziemi zaginął, ale zapowiedziano dodanie kolejnego operatora z biało-czerwoną flagą. Najprawdopodobniej będzie on postacią szturmującą, ponieważ Ela Bosak należy do grona obrońców. Tu ciekawostka, polska wersja ogłoszenia wspomina o „operatorce słynącej z żywiołowości i odwagi”, podczas gdy oryginalne wieści nie zdradzają płci postaci. Błąd w tłumaczeniu, czy mrugnięcie okiem do polskich graczy? Zadecydujcie sami.

Jeśli chodzi o oficjalne odkrycie kart Ubisoftu, można się go spodziewać podczas finałów Pro League w Sao Paolo, zaplanowanych na 18-19 listopada 2017 roku. Transmisję obejrzeć będzie można na Twitch.tv. Ostatnim razem plany firmy zostały jednak pokrzyżowane przez anonimowego informatora, który upublicznił tajne dane przed czasem. Zdecydowanie należy więc trzymać ucho przy ziemi i obserwować rozwój wydarzeń.

  1. Oficjalna strona gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
  2. Recenzja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Counter-Strike na sterydach
  3. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege – kompendium wiedzy