Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2016, 10:59

autor: Adrian Werner

Call of Duty: Infinite Warfare tytułem tegorocznej odsłony cyklu?

W sieci pojawiły się informacje sugerujące, że tegoroczna odsłona cyklu Call of Duty zatytułowana będzie Call of Duty: Infinite Warfare. Premiera ma nastąpić w listopadzie, a specjalna edycja gry zaoferuje ponoć jako bonus zremasterowaną wersję Call of Duty 4: Modern Warfare.

Screen z PlayStation Store. Źródło: Goontmyfries. - Call of Duty: Infinite Warfare tytułem tegorocznej odsłony cyklu? - wiadomość - 2016-04-27
Screen z PlayStation Store. Źródło: Goontmyfries.

Aktualizacja: pojawiły się nowe informacje, które sugerują, że Call of Duty: Infinite Warfare może otrzymać specjalną Edycję Legacy, do której dołączona będzie zremasterowana wersja klasycznego Call of Duty 4: Modern Warfare.

Premiera gry miałaby nastąpić 4 listopada tego roku.

Emocje związane z Call of Duty: Black Ops III już dawno opadły, więc ostatnio coraz częściej zaczynają pojawiać się informacje na temat następnej odsłony cyklu. Najnowsze sugerują, że gra otrzyma tytuł Call of Duty: Infinite Warfare. Źródłem tych plotek jest fan o ksywce Goontmyfries, który podczas przeglądania serwisu PlayStation Store natknął się na pustą sekcję poświęconą tej produkcji, po czym szybko zrobił screena i podzielił się nim z resztą społeczności.

Przypomnijmy, że nad grą pracuje studio Infinity Ward i ma ona zadebiutować pod koniec tego roku. Na razie o projekcie nie wiemy praktycznie nic konkretnego. Warto jednak wspomnieć, że w zeszłym miesiącu pojawiły się plotki sugerujące, że gra osadzona będzie w realiach science-fiction. Oczywiście, takie klimaty oferowało kilka ostatnich odsłon marki, ale według tych spekulacji tym razem autorzy zamierzają nas przenieść w bardzo odległą przyszłość i duża część potyczek ma się odbywać w kosmosie.

Oczywiście, nie możemy być pewni niczego do czasu oficjalnego ujawnienia projektu przez firmę Activision. Spodziewamy się, że nastąpi to w okolicach targów E3, które w tym roku zaplanowane zostały na dni 14-16 czerwca.

Wszystkie plotki związane z grą wskazują na to, że autorzy nie zamierzają kontynuować fabuły swojego poprzedniego dzieła, czyli Call of Duty: Ghosts. Nic dziwnego, gdyż ta produkcja okazała się sporym rozczarowaniem. Gra była krytykowana za brak nowych pomysłów i jej sprzedaż okazała się wyraźnie gorsza niż dwóch wcześniejszych odsłon.

Słabe przyjęcie Call of Duty: Ghosts sprawia, że porzucenie tej odnogi serii wydaje się prawdopodobne. Zwłaszcza, że marka bardzo dobrze radzi sobie z klimatami science-fiction. Pierwszy duży krok w tym kierunku wykonało Call of Duty: Black Ops II, które osadzone było w 2025 roku i pozwalało na zabawę wieloma futurystycznymi gadżetami. Jeszcze mocniej w tę stronę skręciło Call of Duty: Advanced Warfare, oferując możliwość korzystania z zapewniających nadludzkie możliwości egzoszkieletów. Natomiast zeszłoroczne Call of Duty: Black Ops III było już w pełni cyberpunkową produkcją. Realia dalekiej przyszłości i kosmiczne bitwy wydają się więc naturalnym kierunkiem rozwoju marki.

  1. Call of Duty – oficjalna strona marki

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach