Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2016, 14:30

Tegoroczne Call of Duty postawi na klimat science-fiction i kosmiczne bitwy?

W sieci pojawiły się plotki, według których tegoroczna odsłona cyklu Call of Duty zaoferuje klimaty science-fiction, przenosząc nas w odległą przyszłość i oferując m.in. bitwy w kosmosie.

Call of Duty: Ghosts zawierało sceny w kosmosie, ale ograniczały się one do małego epizodu na początku kampanii. - Tegoroczne Call of Duty postawi na klimaty science-fiction i kosmiczne bitwy? - wiadomość - 2016-03-29
Call of Duty: Ghosts zawierało sceny w kosmosie, ale ograniczały się one do małego epizodu na początku kampanii.

Już od pewnego czasu wiemy, że pod koniec roku do sprzedaży trafi nowa odsłona cyklu Call of Duty, opracowana przez studio Infinity Ward. W lutym pojawiły się niepotwierdzone doniesienia, że będzie to Call of Duty: Ghosts 2. Najnowsze plotki sugerują jednak, że prawda może być znacznie bardziej interesująca i w rzeczywistości otrzymamy grę osadzoną w realiach science-fiction. Co więcej, nie chodzi tu o cyberpunkowe klimaty z zeszłorocznego Call of Duty: Black Ops III. Zamiast tego, według tych pogłosek, autorzy zamierzają nas przenieść w bardzo odległą przyszłość i sporo potyczek ma się odbywać w kosmosie.

Oczywiście, do wszystkich tych plotek należy podchodzić z odpowiednim dystansem, zwłaszcza, że wydawca cyklu, czyli firma Activision, odmówił skomentowania sprawy. Warto jednak dodać, że udostępnione informacje pokrywają się z tym, co redaktorzy serwisu Eurogamer słyszeli od innych źródeł. Jak będzie naprawdę, przekonamy się zapewne dopiero za kilka miesięcy, gdy tegoroczna edycja cyklu zostanie ujawniona w okolicach targów E3.

Krótka scenka w kosmosie pojawiła się także w Call of Duty: Modern Warfare 2. - Tegoroczne Call of Duty postawi na klimaty science-fiction i kosmiczne bitwy? - wiadomość - 2016-03-29
Krótka scenka w kosmosie pojawiła się także w Call of Duty: Modern Warfare 2.

Marka już od pewnego czasu coraz mocniej skręca w stronę science-fiction. Pierwszy duży krok w tym kierunku wykonało Call of Duty: Black Ops II, które osadzone było w 2025 roku i pozwalało na zabawę wieloma futurystycznymi gadżetami. Trajektoria rozwoju cyklu była potem kontynuowana w Call of Duty: Advanced Warfare. Ta gra przeniosła serię do 2052 r. i wyposażyła graczy w zapewniające nadludzkie zdolności egzoszkielety. Jeszcze dalej poszło Call of Duty: Black Ops III, oferując cyberpunkową wizję 2065 roku, w której cyberwszczepy stały się powszechnym wyposażeniem oddziałów specjalnych.

Jeśli plotki się potwierdzą, to Infinity Ward ma szansę na opracowanie świeżej odsłony cyklu, zwłaszcza, jeśli duży nacisk położony zostanie na potyczki w kosmosie. Poprzednia gra studia, czyli Call of Duty: Ghosts, oferowała w kampanii sekwencję na stacji kosmicznej. Była ona jednak bardzo krótka i głównie narobiła nam apetytu na więcej.

  1. Call of Duty – oficjalna strona cyklu