Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2012, 13:15

autor: Sarge

Call of Duty Elite - 12 mln użytkowników, 2,3 mln płacących abonament

Call of Duty Elite - usługa dla fanów serii Call of Duty - zebrała do tej pory 12 milionów użytkowników, z czego 2,3 miliona opłaca abonament. Są to oficjalne dane udostępnione przez firmę Activision.

Firma Activision Blizzard podała aktualne wyniki usługi Call of Duty Elite. Statystyki zostały upublicznione za sprawą ujawnionych wyników finansowych amerykańskiego koncernu za drugi kwartał bieżącego roku.

Do tej pory platforma skierowana do fanów serii Call of Duty zdobyła ponad 12 milionów zarejestrowanych użytkowników, a 2,3 miliona z nich opłaca roczny abonament. Dla porównania, w pierwszej połowie maja była mowa o 10 milionach założonych kont i 2 milionach subskrybentów. Widać więc wyraźnie, że liczby wciąż rosną, chociaż w coraz mniejszym tempie.

Call of Duty Elite - 12 mln użytkowników, 2,3 mln płacących abonentów - ilustracja #1
Oficjalne logo Call of Duty Elite

Call of Duty Elite to platforma społecznościowa dla posiadaczy Call of Duty: Black Ops, Call of Duty: Modern Warfare 3 oraz przyszłych odsłon cyklu na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Rejestracja jest darmowa, ale nie daje dostępu do zdecydowanej większości opcji przeznaczonych dla abonentów płacących 49,99 dolarów za rok.

Co daje wykupienie subskrypcji na Call of Duty Elite? Przede wszystkim wcześniejszy dostęp do wszystkich dodatków DLC do Call of Duty: Modern Warfare 3, których ostatnia paczka na Xboksie 360 ukaże się we wrześniu. Pełna lista atrakcji dla abonentów jest jednak o wiele dłuższa i możecie ją znaleźć w tej wiadomości. Wciąż nie wiadomo, kiedy usługa zadebiutuje na PC.