Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2013, 10:52

autor: qjin

Call of Duty: Black Ops II - DLC Vengeance zapowiedziane

Studio Treyarch wraz z firmą Activision oficjalnie ujawniło kolejny dodatek do gry Call of Duty: Black Ops II. Trzeci zestaw map zadebiutuje najpierw na Xboksie 360, a dopiero potem na pozostałych platformach sprzętowych. Opublikowano też pierwszy zwiastun.

Dodatek do Black Ops II tradycyjnie zadebiutuje najpierw na Xboksie 360 - Call of Duty: Black Ops II - DLC Vengeance zapowiedziane - wiadomość - 2013-06-19
Dodatek do Black Ops II tradycyjnie zadebiutuje najpierw na Xboksie 360

Studio Treyarch oraz koncern Activision potwierdzili istnienie trzeciego DLC do strzelaniny FPP zatytułowanej Call of Duty: Black Ops II. Vengeance, bo o tym dodatku mowa, będzie zawierać nowe mapy do trybu wieloosobowego: Cove (z akcją na wyspie znajdującej się gdzieś na środku Oceanu Indyjskiego), Detour (dynamiczna wymiana ognia na zniszczonym moście), Rush (walka na polu paintballowym) i Uplink (przeróbka Summit z Black Ops). Gracze mogą liczyć także na odświeżenie trybu Zombie za sprawą mapy o nazwie Buried. Premiera rozszerzenia nastąpi 2 lipca bieżącego roku tylko na Xboksie 360. Wzorem poprzedniego DLC, Uprising, posiadacze pecetów oraz PlayStation 3 otrzymają Vengeance prawdopodobnie z około miesięcznym opóźnieniem.

Mapa Buried zapowiada się na najsmakowitszy kąsek z zapowiedzianego DLC - Call of Duty: Black Ops II - DLC Vengeance zapowiedziane - wiadomość - 2013-06-19
Mapa Buried zapowiada się na najsmakowitszy kąsek z zapowiedzianego DLC

Zdecydowanie najciekawiej prezentuje się mapa Buried, której akcja rozegra się na Dzikim Zachodzie w starym, klimatycznym miasteczku pełnym żywych trupów. W nowej wariacji na temat trybu Zombie użyjemy specjalnej spluwy, Ray Mark Gun II. Potwierdziły się zatem wszystkie wcześniejsze informacje przedstawione na udostępnionym przed oficjalnym ogłoszeniem DLC plakacie reklamowym. Zapowiedź tego, co zaoferuje Vengeance, możecie zobaczyć na pierwszym zwiastunie:

Nowy dodatek to trzecie z kolei rozszerzenie do Black Ops II. Pierwsze, Revolution, ukazało się w styczniu, a kolejne, zatytułowane Uprising, w kwietniu tego roku. DLC wychodzą mniej więcej w 3-miesięcznych odstępach i można spodziewać się, że na tym nie skończy się ekspansja tej podserii Call of Duty. Druga odsłona Black Ops to na razie ostatnia wydana część cyklu dynamicznych wojennych strzelanin, ale studio Infinity Ward pracuje nad kolejną – Ghosts, która ukaże się pod koniec 2013 roku.

Za Vengeance najprawdopodobniej zapłacimy 14,49 euro (ponad 60 zł) lub 1200 punktów Microsoftu. Dodatek będzie dostępny także w ramach Season Passa do Black Ops II.