Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2013, 18:20

autor: Ender

Call of Duty: Black Ops II – data premiery i oficjalne informacje o pierwszym zestawie DLC

Znamy już oficjalną datę premiery pierwszego zestawu DLC dla gry Call of Duty: Black Ops II, który będzie dostępny na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Polski dystrybutor dodatku podał także jego sugerowaną cenę detaliczną na PC.

W internecie pojawiły się oficjalne informacje na temat pierwszego zestawu DLC dla gry Call of Duty: Black Ops II, zatytułowanego Revolution, które udostępnił polski dystrybutor produkcji firma Licomp Empik Multimedia. Tak jak dowiedzieliśmy się w ubiegłym tygodniu z nieoficjalnych źródeł, na konsoli Xbox 360 dodatek zadebiutuje 29 stycznia. Dziś poznaliśmy także datę premiery na PlayStation 3 oraz komputerach PC. Activison wyznaczyło ją na 28 lutego. Pecetowi gracze mogą składać zamówienia na polską wersję rozszerzenia, której sugerowana cena detaliczna wynosi 59,99 zł.

Revolution zawierać będzie cztery mapy dla trybu multiplayer. Pierwszą z nich jest Hydro, która przeniesie nas do Pakistanu. W trakcie rozgrywki walczyć będziemy u podstawy zniszczonej tamy. Zabawa na Downhill rozegra się w malowniczym kurorcie we francuskich Alpach. Dzięki Mirage znajdziemy się z kolei w ośrodku wypoczynkowym na azjatyckiej pustyni Gobi. Ostatnia nowa arena to Grind, którą umieszczono w skate parku, w sławnej dzielnicy Los Angeles – Venice Beach.

Dodatkowo twórcy ze studia Treyarch proponują graczom również kolejną mapę dla trybu Zombie oraz broń, którą jest hybrydowy karabin szturmowy SMG Peacekeeper. W dalszej części roku powinniśmy spodziewać się zapowiedzi jeszcze trzech zestawów DLC, które można nabyć w komplecie przed premierą wykupując season pass.

Call of Duty: Black Ops II zadebiutowało w listopadzie 2012 roku na pecetach, PlayStation 3, Xboksie 360 oraz Wii U. W drugiej odsłonie podserii, tworzonej przez studio Treyarch, przenosimy się w nieodległą przyszłość, aby ponownie zmierzyć się z terrorystami zagrażającymi światu. Produkcja zebrała niższe oceny niż zwykle i sprzedała się gorzej od poprzedników z ubiegłych lat, co pokazało, że przynajmniej część odbiorców jest już zmęczona marką. Activision nie ma zamiaru jednak na razie dać jej odpocząć i już podobno przygotowuje następną część cyklu.

  1. Oficjalna strona Call of Duty: Black Ops II
  2. Recenzja gry Call of Duty: Black Ops II - zimna wojna przyszłości