Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2013, 13:13

Broken Sword: The Serpent’s Curse – przygodówka zadebiutuje 4 grudnia

Studio Revolution Software potwierdziło datę premiery wyczekiwanej gry przygodowej Broken Sword: The Serpent’s Curse. Pierwszy epizod nowej odsłony serii przygodówek zadebiutuje 4 grudnia 2013 roku na PC. Na PlayStation Vita gra będzie dostępna później, ale także w grudniu.

Z prawej strony Nico Collard, towarzyszka głównego bohatera. - Broken Sword: The Serpent’s Curse – przygodówka zadebiutuje 4 grudnia - wiadomość - 2013-11-05
Z prawej strony Nico Collard, towarzyszka głównego bohatera.
W SKRÓCIE:
  • Pierwszy epizod Broken Sword: The Serpent’s Curse zadebiutuje 4 grudnia na PC. Wersja na PlayStation Vita będzie dostępna później, ale w tym samym miesiącu.
  • The Serpent’s Curse to piąta odsłona popularnego cyklu gier przygodowych typu point-and-click.
  • Gra powstała przy wsparciu fanów, którzy zapewnili jej duży sukces na Kickstarterze.

Fani oldskulowych przygodówek mogą być zadowoleni, gdyż już za miesiąc pojawi się na rynku nowy tytuł z tego gatunku. Mowa oczywiście o Broken Sword: The Serpent’s Curse, piątej odsłonie popularnej serii gier przygodowych typu point-and-click. Jak poinformowało brytyjskie studio Revolution Software, pierwszy epizod The Serpent’s Curse zadebiutuje 4 grudnia na platformach Steam i GOG. Będzie też możliwość zakupienia gry bezpośrednio na stronie producenta.

Po raz pierwszy odsłona serii Broken Sword została rozbita na dwa epizody. Premiera drugiego z nich ma odbyć się niewiele później – jeszcze w styczniu 2014 roku. Zgodnie z informacją podaną przez Revolution Software, które dystrybuuje grę na własną rękę, tytuł będzie można kupić w cenie 14,99 funtów (ok. 75 złotych) za całość, lub płacąc 9,99 funtów (ok. 50 zł) za pojedynczy epizod.

Gra została naprawdę pięknie narysowana. - Broken Sword: The Serpent’s Curse – przygodówka zadebiutuje 4 grudnia - wiadomość - 2013-11-05
Gra została naprawdę pięknie narysowana.

Broken Sword: The Serpent’s Curse to kolejny z tytułów, który odniósł duży sukces w serwisie Kickstarter. W sierpniu 2012 roku twórcy prosili fanów o 400 tysięcy dolarów, ale w ciągu miesiąca zebrali dwa razy więcej. Dzięki temu zawartość gry rozszerzyła się o nowe postaci, lokacje i zagadki.

Sukces na Kickstarterze pozwolił nam na ambitnie działania: każdy epizod jest pełnowymiarową grą. Wypuścimy zatem dwa wypełnione przygodą tytuły w niewielkim odstępie czasowym. Reakcja osób, które miały do tej pory styczność z grą, jest pozytywna. Niektórzy z nich twierdzą nawet, że to najlepsza odsłona Broken Sword w historii serii – powiedział Charles Cecil, założyciel studia Revolution Software.

Czy te szumne zapowiedzi faktycznie okażą się prawdziwe? Przekonamy się za niecały miesiąc.

Na screenach widać dużą dbałość twórców o detale. - Broken Sword: The Serpent’s Curse – przygodówka zadebiutuje 4 grudnia - wiadomość - 2013-11-05
Na screenach widać dużą dbałość twórców o detale.

Gra ukaże się 4 grudnia na PC. Wersja na konsolę PlayStation Vita ma być lekko opóźniona, ale należy się jej spodziewać w tym samym miesiącu. Wkrótce po debiucie na PC tytuł będzie dostępny także na iOS i Androida.

Broken Sword: The Serpent’s Curse – przygodówka zadebiutuje 4 grudnia - ilustracja #4Broken Sword to popularna seria gier przygodowych, której historia sięga 1996 roku, gdy brytyjskie studio Revolution Software wyprodukowało pierwszą odsłonę zatytułowaną Broken Sword: The Shadow of the Templars. Bohaterami kolejnych gier tego cyklu są amerykański prawnik George Stobbart i jego towarzyszka, francuska dziennikarka Nico Collard, którzy rozwiązują kryminalne zagadki. Seria cechowała się ładną rysunkową oprawą graficzną i specyficznym, pulpowym klimatem. Najnowsza odsłona jest powrotem do estetycznych korzeni po próbach z grafiką 3D.