Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2017, 10:44

Brink po sześciu latach staje się grą F2P

Sieciowa strzelanka Brink od wczoraj jest dostępna za darmo. Tytuł można ściągnąć ze Steama, a jedyne, co pozostało płatne, to niewielkie pakiety DLC na łączną sumę ok. 16 zł. Motywy tej zmiany nie są znane.

Gra znana była z wielu opcji rozwoju postaci… - Brink po sześciu latach staje się grą F2P - wiadomość - 2017-08-24
Gra znana była z wielu opcji rozwoju postaci…

Brink, czyli nieco zakurzona strzelanka od Splash Damage, otrzymała właśnie drugie życie. Ten dość średni jakościowo sieciowy shooter po raz pierwszy pojawił się na rynku w 2011 roku, przeszedł bez echa i został prędko zapomniany przez większość graczy.

I tak by już pozostało, gdyby nie to, że bez większych fanfar wydawca Bethesda Softworks zmienił status tytułu w serwisie Steam na produkcję free-to-play. Ruch ten jak widać podziałał. W momencie pisania tej wiadomości strona Steam Charts podaje, że lipcowy rekord to 44 grające jednocześnie osoby, podczas gdy liczba użytkowników oscyluje obecnie w okolicach tysiąca. Nadal nie jest to oszałamiający wynik, ale to największe zainteresowanie produktem od 2012 roku.

…ale także z map złożonych z ciasnych korytarzy. - Brink po sześciu latach staje się grą F2P - wiadomość - 2017-08-24
…ale także z map złożonych z ciasnych korytarzy.

Zmiana ta podnosi jednak sporo pytań. Owszem, z niedalekiej przeszłości znamy przypadki przejścia na model darmowy, gdy studnia sprzedaży wyschnie (Evolve, Battleborn), ale „rozkopywanie grobu” z początku dekady jest co najmniej dziwne. Dodatkowo, wydawcy nieczęsto rozdają swoje produkty jedynie z altruistycznych powodów. Czy Bethesda planuje wprowadzenie mikrotransakcji? Wydaje się to mało opłacalne dla tak niewielkiej grupy graczy. A może ruch ten ma jedynie na celu przypomnienie światu o istnieniu tej marki? Czy po cichutku trwają pracę nad Brink 2? No cóż, na razie możemy tylko gdybać.

Jeśli chcecie rozegrać parę meczów i sami przekonać się, czy gra jest warta zachodu, wystarczy, że udacie się na stronę produktu w serwisie Steam i klikniecie przycisk Zagraj.