Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 kwietnia 2014, 21:49

Braveland - turowa strategia fantasy trafiła na Androida

Studio Tortuga wypuściło na system Android mobilną grę Braveland, czyli śliczną turową strategią osadzoną w klimatach fantasy/

Trochę ponad miesiąc po premierze na iOS na mobilny system Android trafiła turowa strategia fantasy Braveland autorstwa rosyjskiego studia Tortuga. Grę można już kupić na usłudze Google Play za 9 zł.

      - Braveland na Google Play

      - Braveland  na App Store

Fabuła gry rozpoczyna się tak jak niezliczone wcześniejsze opowieści fantasy. Na niewielką wioskę napadają bandyci, kradnąc co się da i mordując prawie wszystkich mieszkańców. Jedynym ocalałym jest młody wojownik (w tej roli my), który poprzysięga zemstę na zbrodniarzach, zakłada starą zbroję swojego ojca i wyrusza w świat szukać sprawiedliwości.

Eksploracja świata odbywa się w uproszczony sposób, poprzez dotykanie lokacji docelowych na mapia. W niektórych z nich napotkamy gotowych przyłączyć się do nas wojowników lub chętnych do wymiany handlowej kupców, podczas gdy w innych zmuszeni zostaniemy do toczenia bitew z przeciwnikami.

Starcia rozgrywane są w systemie turowym na planszach pokrytych siatką heksagonalną. Skala potyczek jest stosunkowo niewielka i na raz możemy dowodzić maksymalnie pięcioma postaciami. Nasz bohater nie bierze bezpośredniego udziału w bitwach, ale wspomaga swoich podwładnych różnorodnymi umiejętnościami.

Podczas zabawy przyjdzie nam zmierzyć się z 25 typami standardowych przeciwników, a na końcu każdego rozdziały kampanii czeka potężny boss. Za eliminowanie wrogów nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które służą do rozwoju jednostek oraz umiejętności głównego bohatera. Rozgrywkę wzbogaca rozbudowany system magii, pozwalający na rzucanie zaklęć ofensywnych i defensywnych.

Mocną stroną Braveland jest oprawa graficzna. Autorzy postawili na pełen jasnych kolorów i kreskówkowych kształtów styl wizualny, przez co na grę patrzy się z prawdziwą przyjemnością.