Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2014, 07:55

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Rugby 15 od autorów The Golf Club

Firmy Bigben Interactive i zespół HB Studios zapowiedziały grę Rugby 15, która ma realistycznie odtworzyć tytułową dyscyplinę sportu.

Screen z Rugby World Cup 2011 autorstwa HB Studios. Na razie nie wypuszczono żadnych materiałów graficznych z zapowiedzianego właśnie Rugby 15. - Zapowiedziano Rugby 15 od autorów The Golf Club - wiadomość - 2014-05-01
Screen z Rugby World Cup 2011 autorstwa HB Studios. Na razie nie wypuszczono żadnych materiałów graficznych z zapowiedzianego właśnie Rugby 15.

Firma Bigben Interactive zapowiedziała grę Rugby 15, która ma w realistyczny sposób odwzorować rozgrywki tytułowego sportu. Projekt zmierza na pecety oraz konsole Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One i PlayStation 4. Czyni to z niego pierwszą adaptację tej dyscypliny, jaka pojawi się na platformach nowej generacji. Niestety, nie zdradzono planowanej daty premiery. Powinna ona jednak nastąpić jeszcze w tym roku. Wydawca do wyprodukowania gry zaangażował zespół HB Studios, który obecnie pracuje także nad The Golf Club. Wybór tej ekipy wydaje się być dobrym posunięciem, gdyż w przeszłości opracowała ona dla firmy Electronic Arts liczne tytuły traktujące o rozgrywkach rugby.

Informacje na temat gry są obecnie skromne. Wydawca chwali się, że udało mu się uzyskać licencje francuskiego Top 14, czyli najstarszej ligi rugby na świecie oraz PRO D2, czyli niższej ligi w tym samym kraju. Dzięki temu możemy spodziewać się wiernego odtworzenia zespołów, stadionów i zawodników z sezonu 2014/2015. Na razie nie wiemy czy autorzy planują także obecność innych lig i turniejów. Nie udostępniono również żadnych screenów. Bigben Interactive zapewnia jednak, że na kolejne informacje i pierwsze materiały graficzne nie będziemy musieli czekać długo.

  1. HB Studios – oficjalna strona studia
  2. Bigben Interactive – oficjalna strona firmy

Zapowiedziano Rugby 15 od autorów The Golf Club - ilustracja #2

HB Studios to jeden z najbardziej doświadczonych zespołów zajmujących się tworzeniem gier o tematyce rugby. Jedenaście lat temu zadebiutował on w tej dyscyplinie wraz z premierą Rugby 2004 wydanego pod szyldem EA Sports, a potem firma opracowała dla Electronic Arts również trzy kolejne odsłony tego cyklu.

Po premierze Rugby 08 wydawca porzucił produkcję kolejnych odsłon serii. Samo HB Studios powróciło do tego sportu dopiero trzy lata temu, wypuszczając na rynek Rugby World Cup 2011, którego produkcję sfinansowała firma 505 Games.