Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2014, 11:08

autor: Draug

Borderlands: The Pre-Sequel! na 14-minutowym zapisie rozgrywki

Studia Gearbox Software i 2K Australia opublikowały w sieci 14-minutowy zapis rozgrywki z gry Borderlands: The Pre-Sequel!, który był wcześniej pokazywany na targach E3 2014. Film prezentuje zabawę jako Wilhem (klasa The Enforcer) i jest opatrzony komentarzem twórców.

Grę Borderlands: The Pre-Sequel! trudno traktować jak pełnoprawną produkcję i trzecią odsłonę serii Borderlands z prawdziwego zdarzenia, zatem mimo że pojawiła się ona na zakończonych przed niecałym miesiącem targach E3, trudno było spostrzec jej obecność pośród mnóstwa innych, częstokroć bardziej oczekiwanych tytułów. Niewykluczone, że zdali sobie z tego sprawę również sami twórcy, jako że dopiero teraz udostępnili w sieci gameplay z dema, które było prezentowane w Los Angeles (widnieje ono powyżej). Mamy tu do czynienia z czternastoma minutami rozgrywki jako Wilhelm (klasa The Enforcer), komentowanymi przez deweloperów ze studiów Gearbox Software i 2K Australia. Warto przyjrzeć się filmowi, nawet jeśli widzieliście wcześniej „surowy” materiał z E3, choćby dlatego, że nowe wideo oferuje znacznie lepszą jakość dźwięku z gry.

Borderlands: The Pre-Sequel! nie jest „trójką” z prawdziwego zdarzenia, ale i tak zapowada się na zacny kawałek kodu. Skusicie się? - Borderlands: The Pre-Sequel! na 14-minutowym zapisie rozgrywki - wiadomość - 2014-07-08
Borderlands: The Pre-Sequel! nie jest „trójką” z prawdziwego zdarzenia, ale i tak zapowada się na zacny kawałek kodu. Skusicie się?
Borderlands: The Pre-Sequel! w skrócie:
  • Producenci: 2K Australia, Gearbox Software
  • Gatunek: FPS z elementami cRPG w realiach science-fiction
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3
  • Termin premiery (świat): 14 października 2014

Gameplay pokazuje rozgrywaną w co-opie misję, w której Handsome Jack wysyła bohaterów do wraku rozbitego statku korporacji Dahl, skrywającego kod militarnej sztucznej inteligencji potrzebnej naszemu mocodawcy do realizacji jego złowieszczych celów. Rzecz jasna, w praktyce oznacza to kilkanaście minut nieustającej akcji, wypełnionej przeciwnikami (eksterminowanymi przy użyciu nowych środków zagłady, takich jak broń zamrażająca czy grzmotnięcie w ziemię z powietrza), szybowaniem w stanie nieważkości, dobieraniem się do skrzyń z ekwipunkiem itp. Nie zabrakło także wglądu w drzewka umiejętności Enforcera i ich pokazu w praktyce.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwsza kilkunastominutowa prezentacja ze strony studiów Gearbox Software i 2K Australia – pod koniec maja mieliśmy okazję zobaczyć w akcji inną postać, Athenę (klasa The Gladiator). Czy możemy zatem liczyć na kolejne gameplaye? Oby tak, bo przed nami jeszcze demonstracja umiejętności Nishy (The Lawbringer) oraz gwiazdy tej odsłony: Claptrapa (występującego tu jako Fragtrap).

Na koniec przypomnijmy, że Borderlands: The Pre-Sequel! zadebiutuje na świecie 14 października tego roku, natomiast do Europy (w tym i do Polski) dotrze z trzydniowym opóźnieniem. Destrukcję na księżycu planety Pandora będą siać posiadacze pecetów oraz konsol Xbox 360 i PlayStation 3, aczkolwiek istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że po jakimś czasie to samo stanie się udziałem właścicieli current-genów (XOne, PS4).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.