Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2016, 11:57

autor: moir

Blizzard pod ostrzałem DDoS – Wieści MMO (29/08/2016)

Dzisiaj piszemy o atakach DDoS na serwery Battle.net, problemach technicznych i czwartej rocznicy Guild Wars 2, wprowadzonym w TERA ogromnym rajdzie, a także o przyspieszaczu zdobywania doświadczenia dodanym do mikropłatnościowego sklepiku w grze Tibia.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się problemom technicznym Blizzard Entertainment oraz ArenaNet, przygotowujemy się na premierę World of Warcraft: Legion, a także sprawdzamy co nowego u TERA i Tibii.

SZYBKIE WIEŚCI

Blizzard pod ostrzałem DDoS – Wieści MMO (29/08/2016) - ilustracja #1

Magazyn PCGamer opublikował swój najnowszy ranking 100 najlepszych gier, w które możemy obecnie zagrać. Wśród całej masy pozycji przeznaczonych dla pojedynczego gracza (pierwsze miejsce – Wiedźmin 3: Dziki Gon) znalazło się kilka tytułów z gatunku MMO – m.in. Guild Wars 2 (pozycja 45.), World of Warcraft (68.), EVE Online (14.).

Ataki DDoS na serwery Blizzard Entertainment

Już trzy razy w ciągu bieżącego miesiąca hakerzy zaatakowali serwery flagowych tytułów należących do amerykańskiego giganta. Efekt? Rzesza niezadowolonych graczy wylewających pomyje na twórców World of Warcraft oraz mnóstwo lagów i opóźnień. Przedstawiciele firmy tłumaczą, że celem ataków była infrastruktura firm zewnętrznych zaopatrujących sztandarowe produkcje Blizzarda w zaplecze techniczne itp. Nie odnotowano żadnych poważniejszych strat. Jedyne co spędza sen z powiek to rychła premiera najnowszego dodatku do popularnego WoW-a – miejmy nadzieję, że odbędzie się bez przeszkód.

Guild Wars 2

Problemy techniczne nie oszczędziły także studia ArenaNet, które zmuszone było uciec się do ostateczności, jaką jest tzw. rollback, czyli przywrócenie stanu serwerów z wcześniejszego okresu. Na szczęście mowa tu tylko o niespełna 2,5 godziny – wszystkiemu winny jest błąd związany z przypisanymi do konta przedmiotami. Twórcy Guild Wars 2 tłumaczą, że ich decyzja podyktowana była skalą problemu, która objęła praktycznie wszystkich graczy przebywających wówczas w grze.

Przy okazji do sieci trafił materiał wideo, w którym deweloperzy wracają wspomnieniami do 28 sierpnia 2012 roku, kiedy to odbyła się oficjalna premiera Guild Wars 2.

TERA

Wspominany już kilkukrotnie na łamach wieści 30-osobowy rajd w końcu trafił w ręce graczy w koreańskiej edycji TERA. W sieci pojawiły się już nawet pierwsze zapisy wideo z walki z ogromnym bossem – trzeba przyznać, że wygląda nader imponująco, wystarczy porównać jego rozmiar z poprzedzającym go przeciwnikiem. Po kilkunastu próbach Koreańczycy zatriumfowali i pokonali potężnego smoka – ciekawe jak z wyzwaniem poradzą sobie w przyszłości gracze z Zachodu.

Tibia

Funkcjonujący od pewnego czasu w ramach Tibii sklepik z mikropłatnościami wzbogaci się w najbliższym czasie o kilka dodatkowych elementów, wśród których na pierwszy plan wysuwa się 50% XP boost. Do tej pory twórcy gry udostępniali graczom taką opcję tylko w przypadku rekompensaty związanej ze złym funkcjonowaniem serwerów. Odtąd każdy (przy odpowiednio zasobnym portfelu) będzie mógł cieszyć się 5 godzinami szybszego zdobywania doświadczenia dziennie.

World of Warcraft: Legion

Premiera najnowszego dodatku do World of Warcraft już tuż tuż, o czym celowo nie dają nam zapomnieć przedstawiciele Blizzard Entertainment, którzy bezustannie bombardują nas kolejnymi nowinkami na temat zawartości Legionu oraz obszernym cyklem wprowadzeń, na ramach których przedstawiają szczegółowo jak będą wyglądać kolejne stopnie scalania debiutującego 30 sierpnia rozszerzenia ze światem Azeroth.

Amerykański gigant zdążył już nawet zapowiedzieć pierwszy duży patch (Return to Karazhan), mający na celu jeszcze bardziej poszerzyć skład nadchodzącego dodatku.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.