Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2016, 13:50

autor: Entelarmer

World of Warcraft: Legion zadebiutuje o północy

Firma Blizzard ujawniła dokładne terminy udostępniania World of Warcraft: Legion. Szósty dodatek do arcypopularnego MMORPG zadebiutuje w Europie równo o północy.

Od czasu premiery World of Warcraft w 2004 roku produkcja firmy Blizzard nieprzerwanie lideruje zestawieniu najpopularniejszych gier MMO z płatną subskrypcją, a sieciowe Azeroth doczekało się już pięciu rozszerzeń. Każde z nich ponownie przyciągało rzeszę nowych lub od dawna niegrających osób i wygląda na to, że nadciągający Legion nie będzie wyjątkiem. A przekonamy się o tym już wkrótce, jako że dodatek zadebiutuje jutro. Najwcześniej z zawartością dodatku zapoznają się europejscy gracze, dla których Legion zostanie udostępniony równo o północy czasu polskiego. Dłużej poczekają mieszkańcy krajów Ameryki Północnej i Oceanii, dla których przygoda z rozszerzeniem rozpocznie się dopiero 10 godzin po debiucie na Starym Kontynencie.

Illidan i jego Łowcy Demonów to jedna z wielu nowości, które oficjalnie zadebiutują o północy. - World of Warcraft: Legion zadebiutuje o północy - wiadomość - 2016-08-29
Illidan i jego Łowcy Demonów to jedna z wielu nowości, które oficjalnie zadebiutują o północy.

Nie będzie to pierwszy kontakt graczy z nowościami oferowanymi przez szósty dodatek. Jeszcze 20 lipca twórcy wypuścili pierwszy przedpremierowy patch, dodający m.in. odmieniony system transmogryfikacji, a kolejne aktualizacje zmodyfikowały system PvP i wprowadziły wydarzenia stanowiące wstęp do nadciągającej inwazji Płonącego Legionu. Z kolei od 9 sierpnia nabywcy wydania przedpremierowego mogli zapoznać się z nową klasą postaci – Łowcą Demonów (Demon Hunter). W tym miejscu wypada przypomnieć, że wciąż można zamówić pre-ordery Legionu, oprócz wspomnianych Illidari (tj. Łowców Demonów) dodające także możliwość natychmiastowego awansu postaci na 100. poziom doświadczenia oraz garść zawartości dla innych produkcji Blizzarda (w tym unikalnego wierzchowca do gry Heroes of the Storm).

Nie zabrakło również filmików wprowadzających w fabułę dodatku, zgodnie z nazwą skupiającą się na wspomnianym wyżej Płonącym Legionie, który za sprawą wysłanego z alternatywnej przeszłości czarnoksiężnika Gul’Dana rozpoczął kolejną, największą jak dotąd inwazję na Azeroth. Powróci również niesławny zdrajca Illidan – to właśnie tej ikonicznej postaci podporządkowani będą przedstawiciele nowej klasy. By powstrzymać demoniczne zastępy, bohaterowie Przymierza oraz Hordy wykorzystają tajemnicze artefakty, zgodnie z fabułą pozostawione przez Tytanów po stworzeniu świata Azeroth, a w grze pełniące rolę potężnych, modyfikowalnych przedmiotów klasowych. Tradycyjnie zwiększy się maksymalny poziom postaci (do 110.) i pojawią się nowe lokacje oraz lochy.

Wypada zaznaczyć, że nie cała zawartość powiązana z Legionem zostanie udostępniona wraz z jego premierą. Jak czytamy na oficjalnej stronie gry, dopiero 20 września gracze otrzymają dostęp do lochu The Emerald Nightmare na poziomie Normalnym oraz Heroicznym, a tydzień później będzie można go zwiedzać na poziomie Mitycznym. Zapowiedziano też, że wkrótce po premierze dodatku na Publicznym Serwerze Testowym zadebiutuje aktualizacja 7.1 o tytule Return to Karazhan, zgodnie z nazwą pozwalająca nam ponownie zapuścić się do tytułowej wieży czarnoksiężnika Medivha, jak również dodająca nowy rajd, ulokowany na Broken Isles. Jak widać, w najbliższym czasie fani niemłodego MMORPG nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. Niedawno opublikowany zwiastun, omawiający wszystkie nowości Legionu, znajdziecie poniżej.