Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 sierpnia 2016, 16:53

Siralim 2 - oldskulowe i hardkorowe RPG trafiło na urządzenia mobilne

Do sprzedaży trafiło Siralim 2, czyli kontynuacja oldskulowego RPG-a z 2013. W grze zajmujemy się głównie zwiedzaniem generowanych losowo lochów, kolekcjonowaniem potworów i wystawianiem ich do turowych bitew.

Mamy dobre wieści dla fanów Siralim, czyli wydanego dwa lata temu oldskulowego RPG-a studia Thylacine. Autorzy gry właśnie wypuścili na rynek mobilny kontynuację, zatytułowaną po prostu Siralim 2.

Twórcy nie zawracali sobie głowy tworzeniem rozbudowanej warstwy fabularnej. Wcielamy się po prostu we władcę królestwa, który aby uchronić swoje ziemie musi udawać się na wyprawy, w celu kolekcjonowania potworów i wykorzystywania ich do walki z wrogami krainy. Dokładnie tak samo było w pierwszej części, ale w Siralim 2 trochę bardziej rozbudowano scenariusz, dodając bossom osobowości i biografie. Kampania w grze jest nieskończona. Nowe wyzwania i lokacje tworzone są bowiem bez końca dzięki systemowi proceduralnej generacji.

Siralim 2 to oldskulowe RPG, wzorowane na konsolowych produkcjach tego typu. Akcję obserwujemy z lotu ptaka, a zabawa sprowadza się głównie do przemierzania lochów pełnych pułapek, wrogów i skarbów, wypełniania zadań oraz walki. Bitwy rozgrywane są w systemie turowym i podczas nich nasz bohater nie walczy osobiście. Zamiast tego wykorzystuje do tego potwory, które niczym w cyklu Pokemon wpierw łapiemy, a potem tresujemy i rozwijamy. Autorzy przygotowali ponad pięćset typów tych bestii i każda z nich dysponuje unikalnymi umiejętnościami. Co więcej, możemy także łączyć stwory w pary, a ich potomstwo odziedziczy cechy obu rodziców.

Zabawę urozmaicają zaklęcia, którymi możemy obdarowywać nasze potwory. Nie zapomniano także o systemie craftingu, pozwalającym tworzyć nowe przedmioty w oparciu o ponad sześćset surowców. Ponadto pomiędzy przygodami powracamy do zamku. Zarobione pieniądze możemy zainwestować w jego ulepszanie, co pozwala uzyskać dostęp do nowego sprzętu, misji oraz postaci. Autorzy przygotowali także bogaty wybór aktywności pobocznych, takich jak np. hazard z krasnoludami, studiowanie w bibliotece, gotowanie potraw czy rozwiązywanie zagadek

Siralim 2 dostępne jest na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu gra kosztuje 23 zł i jest produkcją premium, a więc pozbawioną mikropłatności. Dostępna jest również wersja pecetowa, którą można nabyć w serwisie Steam za 65 zł. Ponadto trwają także prace nad wydaniami na PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Siralim 2 w App Store

Siralim 2 w Google Play

Siralim 2 w Steam