Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PSVPCiOSAND
Okładka Siralim 2 (PSV)

Siralim 2

Kontynuacja utrzymanej w stylu retro gry RPG, przygotowana przez twórców pierwowzoru ze studia Thylacine.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | 2D | dungeon-crawler | top-down

Okładka Siralim 2 (PSV)

data premiery gry:

12sie2016

PC

25sie2016

AND

27sie2016

iOS

14mar2017

PS4 PSV

Siralim 2 to wydana na platformę AND, PC itd. gra RPG utrzymana w klimatach retro. Projekt opracowało studio Thylacine, czyli ten sam zespół, który stał za pierwszą częścią serii.

Fabuła

Twórcy nie zawracali sobie głowy tworzeniem rozbudowanego scenariusza. Wcielamy się po prostu we władcę tytułowego królestwa, który aby uchronić swoje ziemie, musi udawać się na wyprawy w celu chwytania potworów i wykorzystywania ich do walki z wrogami krainy. Dokładnie tak samo przebiegała historia w pierwszej części, ale w Siralim 2 trochę bardziej ją rozbudowano, dodając bossom osobowości i biografie.

Co ciekawe, kampania nie ma żadnego finału – nowe wyzwania i lokacje tworzone są bez końca, dzięki systemowi proceduralnej generacji.

Mechanika

Wydane na platformę AND, PC itd. Siralim 2 to oldskulowe RPG, wzorowane na konsolowych produkcjach tego typu. Akcję obserwujemy z lotu ptaka, a zabawa sprowadza się głównie do przemierzania lochów, szukania skarbów, wypełniania zadań oraz oczywiście walki. Bitwy rozgrywane są w systemie turowym, a podczas nich bohater nie walczy osobiście. Zamiast tego wystawia do boju potwory, które niczym w cyklu Pokemon wpierw łapie, a potem tresuje i rozwija. Autorzy przygotowali ponad pięćset typów bestii, a każda z nich dysponuje unikalnymi umiejętnościami. Co więcej, możemy także łączyć stwory w pary, gdyż potomstwo odziedziczy cechy obu rodziców.

Zabawę urozmaicają zaklęcia, którymi możemy obdarowywać potwory, aby potem mogły je wykorzystywać w walce. Nie zapomniano także o systemie craftingu, pozwalającym tworzyć nowe przedmioty w oparciu o ponad sześćset surowców, które gromadzimy podczas wypraw do podziemi. Pomiędzy przygodami powracamy do zamku. Zarobione pieniądze możemy zainwestować w jego ulepszanie (konstruowanie dodatkowych pomieszczeń i budynków), co pozwala uzyskać dostęp do nowego sprzętu, misji oraz postaci. Autorzy przygotowali także bogaty wybór aktywności pobocznych, takich jak np. hazard z krasnoludami, studiowanie w bibliotece, gotowanie potraw czy rozwiązywanie zagadek.

Kwestie techniczne

Podobnie jak pierwsza część, Siralim 2 oferuje prostą oprawę wykonaną w klimatach retro, przypominającą produkcje wydawane na 8-bitowe konsole. Grafika składa się z wyraźnych pikseli, a podobnie oldskulowe podejście prezentuje oprawa muzyczna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania sprzętowe Siralim 2

PC Windows

PC Windows

Minimalne: 4 GB RAM, karta grafiki 128 MB, 200 HDD, Windows 7

Siódme urodziny Wściekłych Ptaków, świąteczne wariactwa kóz i inne najlepsze mobilne aktualizacje
Siódme urodziny Wściekłych Ptaków, świąteczne wariactwa kóz i inne najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość14 grudnia 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie aktualizacji do takich tytułów jak Angry Birds, Goat Simulator MMO Simulator, Pokemon GO, Siralim 2 oraz The Greedy Cave.

Siralim 2 - oldskulowe i hardkorowe RPG trafiło na urządzenia mobilne
Siralim 2 - oldskulowe i hardkorowe RPG trafiło na urządzenia mobilne

wiadomość29 sierpnia 2016

Do sprzedaży trafiło Siralim 2, czyli kontynuacja oldskulowego RPG-a z 2013. W grze zajmujemy się głównie zwiedzaniem generowanych losowo lochów, kolekcjonowaniem potworów i wystawianiem ich do turowych bitew.

PC
PS4
PSV
iOS
AND