Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2017, 09:54

autor: Góral

Blitzkrieg 3 - RTS studia Nival doczekał się dema

Na Steamie pojawiła się wersja demonstracyjna gry RTS Blitzkrieg 3. Produkcja studia Nival zbiera mieszane opinie użytkowników, więc przed zakupem warto najpierw ją sprawdzić.

Wydana w czerwcu bieżącego roku gra strategiczna Blitzkrieg 3 doczekała się wersji demonstracyjnej. Niestety nie ujawniono, co się w niej znajduje, więc musicie się przekonać sami, pobierając odpowiedni plik ze Steama. O samej produkcji możemy za to powiedzieć dużo więcej. Jest to bowiem kolejna odsłona cyklu RTS-ów, który był całkiem popularny kilkanaście lat temu. Deweloperzy ze studia Nival postanowili przywrócić markę do życia.

Początkowo produkcja miała opierać się na modelu biznesowym free-to-play, ale ostatecznie zrezygnowano z tego rozwiązania. Jakiś czas później gra pojawiła się we Wczesnym Dostępie na Steamie, gdzie spędziła dwa lata. Finalna wersja ukazała się 2 czerwca bieżącego roku, ale patrząc po opiniach użytkowników, chyba nie wszystko się udało. Na szczęście od teraz mamy demo, więc przed zakupem można tytuł na spokojnie przetestować.

Blitzkrieg 3 to trzecia odsłona serii zapoczątkowanej w 2003 roku. - Blitzkrieg 3 - RTS studia Nival doczekał się dema - wiadomość - 2017-08-10
Blitzkrieg 3 to trzecia odsłona serii zapoczątkowanej w 2003 roku.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że Blitzkrieg 3 skupia się przede wszystkim na multiplayerze, choć znajdziemy tu również tryb solowy. Deweloperzy oddali do naszej dyspozycji trzy kampanie historyczne, osadzone w czasach II wojny światowej. Twórcy chwalą się też sztuczną inteligencją bazującą na sieci neuronowej. Borys, bo tak ją nazwano, analizuje dokonania graczy i na ich podstawie prognozuje przyszłe zachowania. Zachowuje się ponoć jak doświadczony gracz i jest całkowicie nieprzewidywalny, zapewniając spore wyzwanie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Blitzkrieg 3

Blitzkrieg 3