Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2017, 10:44

Call of Duty: WWII - nowe informacje o kampanii

Dzięki nowemu numerowi czasopisma Game Informer dowiedzieliśmy się więcej na temat kampanii w Call of Duty: WWII. Okazuje się, że poza efektownymi bitwami w grze znajdzie się misja, w której będziemy infiltrowali wrogą bazę w mundurze nazisty.

Gra zadebiutuje w listopadzie. - Call of Duty: WWII - nowe informacje o kampanii - wiadomość - 2017-08-10
Gra zadebiutuje w listopadzie.
CALL OF DUTY: WWII W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Sledgehammer Games
  2. Wydawca: Activision
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 3 listopada 2017 r.

W Stanach Zjednoczonych ukazał się najnowszy numer magazynu Game Informer. Najważniejszą historią tego wydania jest obszerna zapowiedź Call of Duty: WWII, w której znalazło się sporo nowych informacji dotyczących kampanii fabularnej.

Autorzy, czyli ludzie ze studia Sledgehammer Games wytłumaczyli, że mieli spore problemy ze zdecydowaniem, jak podejść do kwestii obecności swastyk w grze. Ostatecznie zdecydowano, że pojawią się one w kampanii, gdzie priorytetem twórców była autentyczność i realizm historyczny. Natomiast swastyk zabraknie w mutliplayerze i trybie zombie, gdyż one podchodzą swobodniej do realiów II wojny światowej.

Tryb dla pojedynczego gracza otworzy lądowanie na plaży Omaha. Autorzy inspirują się oczywiście słynną sceną z filmu Szeregowiec Ryan, a jedną z najbardziej efektownych sekwencji podczas misji ma być brutalne starcie wręcz z niemieckim żołnierzem.

W kampanii weźmiemy także udział w Operacji Kobra we Francji oraz bitwie o Las Hurtgen, jak również pomożemy siłom brytyjskim zatrzymać niemiecki pociąg.

Ponadto jedna z misji, nazwana Wilcze legowisko, pozwoli zinfiltrować bazę wroga w mundurze wysoko postawionego nazisty. Gracz będzie musiał odpowiednio się zachowywać i dbać o to, aby nie wzbudzić podejrzeń żołnierzy Wehrmachtu. Starsi gracze zapewne pamiętają podobny poziom z Medal of Honor: Allied Assault, choć spodziewamy się, że w Call of Duty: WWII pomysł ten zrealizowany zostanie z większym rozmachem.

Ponadto w magazynie znalazła się ciekawa informacja na temat kwatery, czyli sieciowego lobby, w którym gracze będą mogli chwalić się osiągnięciami i zdobytymi przedmiotami. Okazuje się, że nie będzie to jedynie wirtualne muzeum. Co pewien czas kwatera stanie się celem nalotu i gracze zmuszeni zostaną do wykorzystania działek oraz karabinów maszynowych w celu odparcia tego ataku.

Przypomnijmy, że gra ukaże się 3 listopada tego roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

  1. Graliśmy w Call of Duty: WWII – jest bardzo dobrze!
  2. Oficjalna strona gry