Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2013, 11:14

autor: Hed

BioWare żegna tryb multiplayer do Mass Effect 3 i trylogię o Shepardzie

Mass Effect 3 nie otrzyma kolejnych dodatków do trybu multiplayer, bo studio BioWare chce skoncentrować się na innych projektach. Deweloper potwierdził, że same serwery i usługi związane z grą będą działały nadal.

Studio BioWare kończy z rozwijaniem trybu multiplayer z Mass Effect 3. - BioWare żegna tryb multiplayer do Mass Effect 3 i trylogię o Shepardzie - wiadomość - 2013-03-26
Studio BioWare kończy z rozwijaniem trybu multiplayer z Mass Effect 3.

Firma BioWare poinformowała, że nie będzie tworzyć kolejnych rozszerzeń trybu multiplayer z Mass Effect 3. Rozgrywka wieloosobowa była wspierana przez dwanaście miesięcy aktualizacjami zawierającymi mapy, klasy postaci, czy nowe przedmioty. Teraz studio chce zająć się innymi rzeczami, chociaż zapewnia, że serwery nie zostaną zamknięte. „Nasz system wyzwań oraz serwis N7 HQ będą nadal czynne i doglądane” – zapewnił Jonathan Warner, jeden z producentów tytułu.

Jonathan Warner, który dołączył do ekipy zajmującej się serią Mass Effect w momencie premiery „trójki”, podziękował wszystkim graczom trybu multiplayer. „Dzięki wam praca nad nim była prawdziwą przyjemnością” – napisał producent. Zamykając ten rozdział, BioWare zamierza „skierować swoją uwagę na nowe projekty i przedsięwzięcia”. Trudno jeszcze powiedzieć, o co chodzi, chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że studio ma zwykle w zanadrzu kilka gier.

BioWare żegna nie tylko rozgrywkę wieloosobową, ale i całą trylogię Mass Effect mówiącą o losach komandora Sheparda. W hołdzie dla trzech części serii studio przygotowało powyższy materiał, w którym deweloperzy wspominają swoją pracę. Mass Effect to bez wątpienia jedna z ważniejszych marek rozpoczętych w tej generacji konsol. Świadczą o tym chociażby zebrane przez BioWare statystyki dotyczące zachowań graczy w Mass Effect 3 (przedstawiono je na imprezie PAX East).

Mass Effect 3 mógł zamknąć trylogię Sheparda, ale nie jest finałem samej marki. Od jakiegoś czasu wiemy, że nad Mass Effect 4 pracuje BioWare Montreal. Do tej pory ujawniono tylko kilka ogólnych informacji na temat gry, w tym to, że skorzysta ona z silnika Frostbite 2 i przedstawi szereg świeżych pomysłów na rozgrywkę. Na więcej informacji pewnie przyjdzie nam trochę poczekać. Do tego czasu fani mogą sięgnąć po ostatni dodatek fabularny do Mass Effect 3, czyli Citadel.

  1. Oficjalna strona serii Mass Effect